Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Składanie Roweru

2018-09-25
Składanie Roweru

Jednym z najczęstszych pytań dotyczących zakupu nowego roweru jest to, czy warto jest zdecydować się na gotowy już produkt, czy też lepiej jest samodzielnie złożyć nasz wymarzony pojazd. W dzisiejszym wpisie postaramy się w sposób obiektywny przeanalizować wszelkie za i przeciw obydwu rozwiązań, oraz udzielić wskazówek wszystkim tym, którzy stoją przed dylematem zakupu nowego roweru.

Samodzielne składanie roweru

Jeżeli stawiasz sobie pytanie, czy warto jest samodzielnie podjąć się tematu złożenia roweru, to najprawdopodobniej nie jest to optymalne dla Ciebie rozwiązanie… Bynajmniej nie dlatego, że sprawa skręcenia poszczególnych części Cię przerośnie – bo nie jest to aż taka skomplikowana czynność. Bardziej ze względu na to, że dobór poszczególnych elementów nie jest wcale taki prosty, jakby to mogło z pozoru wyglądać. Pewne części współpracują ze sobą lepiej, inne gorzej. Jeszcze inne – wcale. Zakup niepasującego amortyzatora czy też piasty, przysporzy Ci jedynie frustracji!

Producent z zasady przykłada się do projektowania swoich rowerów z największą dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół i z reguły cały osprzęt współpracuje ze sobą wzorcowo. Mowa tutaj nie tylko o atrakcyjnie dobranej stylistyce (która też nie jest bez znaczenia), ale na przykład o jednolicie skomponowanym napędzie. Decydując się na okazyjny zakup poszczególnych komponentów – nawet jeśli będą one z najwyższej półki – nie masz gwarancji, że ich kompatybilność pozwoli Ci na wykorzystanie drzemiącego w nich potencjału.

Kwestia finansowa

Pozostaje jeszcze kwestia ceny… Jeżeli nie znamy się zbytnio na osprzęcie, może nam przyjść do głowy koncepcja złożenia roweru na katalogowych komponentach gotowych produktów. Nie byłby to taki zły pomysł, gdyby nie jeden drobny szczegół… cena! Przeglądając ofertę sklepów internetowych, bardzo szybko dojdziemy do wniosku, że zakupując taki sam zestaw części, jaki widnieje w specyfikacji konkretnego roweru, zapłacimy około 30% więcej. Dzieje się tak dlatego, że twórcy rowerów mają bardzo korzystne umowy z wiodącymi producentami osprzętu, dzięki czemu mogą sobie pozwolić na zastosowanie lepszych komponentów, niż wskazywałaby na to cena końcowa. Ponadto, część osprzętu pochodzi bezpośrednio od producenta (np. Kross produkuje m.in. własne koła, czy pedały), co obniża koszty produkcji do minimum. W przypadku składania roweru na własną rękę, nie mamy możliwości skorzystania z takiego przywileju.

Zakup gotowego roweru

Z powyższych uwag wynika, że rower złożony przez producenta będzie nie tylko tańszy, ale też odpowiednio zaprojektowany w oparciu o zasadę kompatybilności. Na co jeszcze możesz liczyć nabywając pojazd prosto ze sklepu? Przede wszystkim na fachową pomoc specjalistów, którzy podzielą się z Tobą doświadczeniem na każdym etapie zakupu – przed, w trakcie, a także po. Oznacza to, że jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru konkretnego modelu w odniesieniu do swoich potrzeb, możesz liczyć na rzetelne wskazówki i porady. Ponadto, nowy rower jest na gwarancji, co zapewnia nam spokojną eksploatację na przynajmniej dwa sezony.

Słowo kończące

Według naszego zespołu, najbardziej opłaca się zainwestować w rower złożony w całości przez producenta. Wybór poszczególnych modeli jest tak ogromny, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kwestię samodzielnego dobraniu komponentów możemy uwzględnić jako dodatek do posiadanego już roweru, w którym być może z czasem będziemy chcieli wymienić jakąś część na lepszą. Zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w poszczególne części bazując już na kompletnym rowerze.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 893 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybko dostarczone i w korzystnej cenie.
2024-05-24
Szybko , sprawnie.
pixel