Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klamki hamulcowe

( ilość produktów: 3 )

Podstawowym wyposażeniem każdego roweru są oczywiście hamulce. To właśnie one pozwalają na zatrzymywanie roweru, przez co jest to element bezpośrednio wpływający na bezpieczeństwo rowerzysty oraz komfort podczas jazdy. Z tego też względu bardzo ważne jest, aby hamulce w rowerze były w pełni sprawne i działały niezawodnie. Mimo że hamulce rowerowe występują w kilku różnych rodzajach, to ich budowa zazwyczaj jest bardzo podobna.

Jednym z ważniejszych elementów hamulca rowerowego jest oczywiście klamka hamulcowa. W naszym sklepie posiadamy bogaty wybór klamek hamulcowych do różnych rodzajów i modeli hamulców rowerowych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do zakupów w PM Bike.

Jaką rolę pełnią klamki hamulcowe w rowerze?

Klamki hamulcowe są ważnym elementem układu hamulcowego w rowerze. Ich rolą jest umożliwienie rowerzyście hamowania poprzez przyciskanie klamki palcami dłoni, co powoduje zaciśnięcie szczęk hamulcowych na obręczy koła lub tarczy hamulcowej, a to z kolei sprawia, że rower zaczyna zwalniać i się zatrzymuje.

Siła hamowania jest zależna od tego, z jak dużą siłą naciskamy na klamkę hamulca. Z tego też względu jest to bardzo wydajne i skuteczne rozwiązanie, ponieważ pozwala ono w płynny i precyzyjny sposób dostosowywać siłę hamowania do danej sytuacji.

Rodzaje klamek hamulcowych w rowerze

W przypadku klamek hamulcowych w rowerach wyróżnić można dwa główne rodzaje. Pierwsze to klamki hamulcowe na linkę, które stosuje się w hamulcach szczękowych, typu v-brake czy też mechanicznych hamulcach tarczowych. W tym przypadku siła generowana poprzez naciśnięcie klamki przesyłana jest do zacisku hamulca dzięki metalowej lince.

Drugim rodzajem są klamki hydrauliczne, które działają w oparciu o płyn hamulcowy, podobnie jak ma to miejsce w motocyklach czy samochodach. W tym przypadku po naciśnięciu klamki hamulcowej wzrasta ciśnienie płynu w układzie hamulcowym, co sprawia, że zacisk hamulca zaczyna wyhamowywać koło poprzez tarcie wywierane na tarczy hamulcowej.

Kupując klamkę hamulcową, należy zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju hamulec posiadamy, jakiej jest firmy i jaki jest to model.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Bardzo dziękuję! Wszystko w porządku.
2024-06-11
Wszystko superowo
pixel