Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

UKŁAD KIEROWNICZY

( ilość produktów: 111 )

Rower składa się z wielu ważnych elementów, które odpowiadają za inne aspekty jazdy na jednośladzie. Jednym z najważniejszych jest bez wątpienia układ kierowniczy, który odpowiada za sterowanie rowerem podczas jazdy, a tym samym także za utrzymywanie równowagi.

Układ ten składa się z kilku ważnych elementów, które w całości tworzą jednolity i współpracujący ze sobą system pozwalający na komfortowe i skutecznie prowadzenie roweru zarówno po utwardzonej nawierzchni jak i w ciężkim terenie w przypadku rowerów górskich. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i do zakupów w PM Bike.

Z czego składa się układ kierowniczy w rowerze?

Układ kierowniczy w rowerze składa się z takich elementów jak kierownica, chwyty lub owijka, wspornik kierownicy, czyli tzw. mostek, stery, a w dalszej kolejności również widelec i przednie koło. Każdy z tych elementów bierze czynny udział w kierowaniu rowerem podczas jazdy, dlatego każdy z nich powinien działać niezawodnie, ponieważ wpływa to nie tylko na komfort podczas jazdy, ale również na bezpieczeństwo.

Z pewnością najbardziej skomplikowanym i podatnym na awarie elementem układu kierowniczego są stery, czyli zestaw łożysk odpowiedzialnych na obrót kierownicy w główce ramy roweru. Jest to element, o który trzeba regularnie dbać, aby cały układ kierowniczy mógł działać niezawodnie przez długi czas. 

Jakie chwyty i owijki rowerowe wybrać?

Chwyty i owijki to ważny element układu kierowniczego w rowerze, mimo że nie jest on niezbędny i nie bierze bezpośredniego udziału w procesie kierowania rowerem. Są to jednak elementy, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy, ponieważ zapewniają miękką i przyczepną powierzchnię dla dłoni. Dzięki temu mamy pewny chwyt, a wszelkie mniejsze drgania podczas jazdy są amortyzowane przez chwyty lub owijkę, co sprawia, że nasze dłonie mniej się meczą i komfort podczas jazdy jest na dużo wyższym poziomie

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
zgodnie z opisem
2024-06-11
Generalnie wszystko jest OK. Przyszło szybko, dobrze zapakowane. Jedyne zastrzeżenie to naklejka/etykieta na bidonie - być może nie Wasza - ale ciężko wyczyścić bidon.
pixel