Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tarcze hamulcowe

( ilość produktów: 24 )

Hamulce to niezbędny element wyposażenia każdego roweru, który wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. W sprzedaży znaleźć można kilka różnych rodzajów hamulców rowerowych, jednak z pewnością niezawodną i najbardziej skuteczną konstrukcją są hamulce tarczowe, podobne do tych stosowanych w motocyklach czy też samochodach.

W tego typu systemie hamulcowym bardzo ważną rolę odgrywają tarcze hamulcowe rowerowe, które są elementem mającym bezpośredni kontakt z klockami hamulcowymi podczas hamowania. Warto więc wybierać sprawdzone tarcze hamulcowe wysokiej jakości, aby zapewniały one dobrą siłę hamowania i działały niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Czym kierować się podczas zakupu tarcz hamulcowych?

Chcąc zakupić tarcze hamulcowe do swojego roweru, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które będą decydowały o tym, czy montaż tarcz hamulcowych będzie możliwy, czy będą one kompatybilne z danym rowerem i hamulcami oraz czy będą zapewniały odpowiednią siłę i skuteczność hamowania.

Podstawową kwestią jest rodzaj montażu tarcz hamulcowych. Wyróżnić można tutaj tzw. centerlock, czyli system opracowany przez firmę Shimano, który opiera się na wielowypuście oraz pierścieniu blokującym. Innym rozwiązanie jest tzw. montaż na 6 śrub, który jest zdecydowanie częściej spotykanym rozwiązaniem z racji swojej uniwersalności.

Kolejną ważną sprawą jest średnica tarcz hamulcowych oraz to, do jakiego typu klocków hamulcowych są przystosowane. Najczęściej w sprzedaży spotkać można tarcze hamulcowe w rozmiarach 140, 160, 180 i 203 mm. Im większa średnica, tym większa siła hamowania i szybsze chłodzenie się tarczy, co wpływa pozytywnie na skuteczność hamowania, szczególnie podczas długich i wymagających zjazdów w terenie. Ponadto wyróżnić można także tarcze przystosowane wyłącznie do użytku z organicznymi klockami hamulcowymi lub także przystosowane do wszystkich rodzajów klocków hamulcowych.

Dlaczego wybór odpowiednich tarcz hamulcowych jest tak ważny?

Tarcze hamulcowe rowerowe to bardzo ważny element układu hamulcowego w rowerze. Warto więc o tym pamiętać i kupić tarcze hamulcowe rowerowe 160 mm lub w innym rozmiarze, które będą najlepiej dopasowane do naszych hamulców tarczowych, stylu jazdy czy też indywidualnych wymagań. Dzięki temu jazda na rowerze będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale również bezpieczniejsza.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 957 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Generalnie wszystko jest OK. Przyszło szybko, dobrze zapakowane. Jedyne zastrzeżenie to naklejka/etykieta na bidonie - być może nie Wasza - ale ciężko wyczyścić bidon.
2024-06-11
Profesjonalna obsługa i kontakt, polecam !
pixel