Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dzwonki rowerowe

( ilość produktów: 11 )

Jazda na rowerze to bardzo przyjemna forma aktywności fizycznej i jednocześnie bardzo praktyczny i ekologiczny środek transportu, który szczególnie w mieście sprawdza się doskonale. Warto jednak pamiętać, że z jazdą na rowerze wiąże się pewne ryzyko wystąpienia różnego rodzaju niebezpieczeństw takich jak np. wypadki. Z tego też względu warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób, zabezpieczając się przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami np. poprzez informowanie o swojej obecności na drodze czy ścieżce rowerowej. W tym celu doskonale sprawdzi się dzwonek rowerowy, w który powinien być wyposażony każdy rower.

W naszym sklepie PM Bike posiadamy bogaty wybór dzwonków rowerowych w przeróżnych rodzajach, wzorach i kolorystyce. 

Czy dzwonek rowerowy to obowiązkowe wyposażenie każdego roweru?

Dzwonek rowerowy jest obowiązkowym wyposażeniem każdego roweru, zgodnie z przepisami prawa drogowego w wielu krajach, w tym w Polsce. Wymóg ten wynika z obowiązujących w naszym kraju przepisów dotyczących ruchu drogowego oraz pojazdów, które w nim uczestniczą. Zgodnie z tymi przepisami, rower musi być wyposażony w dzwonek lub inny sygnał dźwiękowy, który umożliwi kierującemu pojazdem dawanie sygnałów dźwiękowych w celu ostrzeżenia innych uczestników ruchu drogowego.

Mimo że mandaty za brak dzwonka w rowerze nie są czymś częstym, to warto pamiętać, że według prawa odpowiednie służby mogą ukarać rowerzystę za brak tego ważnego elementu. Warto więc wyposażyć swój rower w dzwonek rowerowy, po to, aby zadać o bezpieczeństwo swoje i innych osób, a także, aby uniknąć konsekwencji za brak tego ważnego elementu.

Jaki dzwonek rowerowy wybrać?

Dzwonek do roweru to element, który często będzie decydował o bezpieczeństwie rowerzysty oraz innych uczestników ruchu. Musi być on więc odpowiednio głośny i w pełni niezawodny. Z tego względu podczas zakupu dzwonka należy wybrać model, który emituje bardzo głośny i wyrazisty dźwięk, a także charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i trwałością. W naszym sklepie PM Bike każdy znajdzie sprawdzone dzwonki, które będą gwarancja bezpieczeństwa na drodze i nie tylko.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 967 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Bardzo dziękuję! Wszystko w porządku.
2024-06-11
Wszystko super!
pixel