Opcje przeglądania

WYŚCIGOWE

Rowery wyścigowe to jednoślady o jasno określonym przeznaczeniu, których zadaniem jest zapewnienie jak najlepszych wyników podczas wyścigów długodystansowych na gładkiej nawierzchni. Szukając roweru szosowego do takich właśnie zastosowań, warto zapoznać się z naszą ofertą rowerów wyścigowych dostępną na PMBike. Z pewnością każdy znajdzie u nas model dopasowany do własnych potrzeb i wymagań, który umożliwi osiąganie coraz lepszych wyników na wyścigach rowerowych.

Trek Emonda SL 5 Disc 2022 Trek Emonda SL 5 Disc 2022
Producent: Trek
Cena: 12 137,15 zł 14 279,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Trek Emonda SL 6 Disc Pro 2022 Trek Emonda SL 6 Disc Pro 2022
Producent: Trek
Cena: 17 407,15 zł 20 479,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Trek Emonda SL 7 Disc eTap 2022 Trek Emonda SL 7 Disc eTap 2022
Producent: Trek
Cena: 27 182,15 zł 31 979,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Trek Madone SLR 6 eTap 2023 Trek Madone SLR 6 eTap 2023
Producent: Trek
Cena: 39 354,15 zł 46 299,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Czym charakteryzują się rowery wyścigowe?

Rowery szosowe wyścigowe to najbardziej zaawansowane konstrukcje, które stworzone są specjalnie dla osób chcących brać udział w wyścigach rowerowych i osiągać w nich coraz lepsze wyniki. Z tego tez względu muszą one mieć odpowiednie właściwości, aby móc to zapewnić. Rowery wyścigowe charakteryzują się niską wagą, co możliwe jest do osiągnięcia poprzez odpowiednio zaprojektowaną konstrukcję i wykorzystanie nowoczesnych materiałów cechujących się także wysoką wytrzymałością. Ponadto rowery tego typu zaprojektowane są również w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej aerodynamiczną postawę kolarza podczas jazdy. Dzięki temu opory powietrza są skutecznie minimalizowane i jazda staje się łatwiejsza, co pozytywnie wpływa na wyniki.

Jaki rower wyścigowy wybrać?

Decydując się na zakup roweru wyścigowego warto pamiętać o tym, że aby jazda na nim była efektywna i komfortowa musi on być odpowiednio dobrany do danej osoby. Kluczową kwestią jest tutaj oczywiście rozmiar ramy, który w największym stopniu decyduje o tym, jaka będzie pozycja kolarza podczas jazdy i czy będzie się on czuł komfortowo. Trzeba zwrócić również uwagę na wagę roweru i wybrać taki model, aby był on jak najlżejszy, ponieważ to właśnie ten czynnik ma ogromne znacznie w przypadku wyścigów i osiągania coraz lepszych wyników. Ponadto to jakie komponenty posiada dany rower wyścigowy, także będzie miało spore znacznie, ponieważ tylko w pełni sprawny i niezawodny rower sprawdzi się na wyścigach.

Nasza oferta rowerów wyścigowych w PMBike

Nasza bogata oferta rowerów wyścigowych pozwala każdemu wybrać model dostosowany do własnych potrzeb i wymagań. Zachęcamy wiec do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i do zakupów w PMBike.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl