Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kasety i wolnobiegi

( ilość produktów: 55 )

Kaseta rowerowa jest częścią układu napędowego roweru składająca się z od 7 do 13 zębatek. Jej rolą jest wprawianie w ruch tylnego koła za sprawą siły wytwarzanej podczas pedałowania. Im więcej zębatek, tym lepsze możliwości w zakresie doboru przełożeń i optymalnego dostosowania ich do warunków jazdy. Dobór odpowiedniego osprzętu, w tym również możliwość zakupu złotej kasety rowerowej, ma dla rowerzysty ogromne znaczenie, szczególnie jeżeli zależy mu na osiągnięciu w trasie jak najlepszych wyników.

Przednia kaseta rowerowa

Ten rodzaj zębatki składa się z zestawu 1-3 zębatek. Kaseta rowerowa ns przód przekazuje ruch z korb do łańcucha, a następnie przez tylne zębatki do tylnego koła.

Wolnobieg rowerowy

Wolnobieg do roweru to protoplast kasety rowerowej, który został już przez nią prawie całkowicie wyparty. Jest to zespół zębatek zintegrowanych z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym nakręconym na piastę rowerową tylnego koła.

Kaseta rowerowa i wolnobieg 1-rzędowy

Kaseta rowerowa 1-rzędowa składa się z dwóch zapadek pracujących naprzeciw siebie i przekazujących napęd na koło. Wolnobieg 1-rzędowy znajduje zastosowanie w rowerach BMX i single speed.

Kaseta rowerowa wolnobieg 3-rzędowy i wolnobieg 4-rzędowy

Kaseta rowerowa 3-rzędowa i wolnobieg 3-rzędowy oraz 4-rzędowy używane są w rowerach z odpowiednio 3 lub 4 rzędowym napędem.  

Kaseta rowerowa i wolnobieg 6-rzędowy

Kaseta rowerowa 6-rzędowa oraz wolnobieg 6-rzędowy sprawdzają się głównie w rekreacyjnej jeździe i dedykowane są napędom 6-rzędowym. W taki sam sposób działa również wolnobieg 5-rzędowy.

Kaseta rowerowa i wolnobieg 7-rzędowy

Kaseta i wolnobieg 7-rzędowy przeznaczone są do napędów 7-rzędowych i idealnie sprawdzają się w rowerach MTB, ewentualnie w rowerach trekkingowych. W PM BIKE znajdziesz m.in. kasetę Shimano CS-HG41 7-rzędową 11-28T oraz wolnobieg Shimano MF-TZ500 7-rzędowy 14-34T.

Kaseta rowerowa i wolnobieg 8-rzędowy

Kaseta rowerowa 8-rzędowa oraz wolnobieg 8-rzędowy dedykowane są do napędów 8-rzędowych w rowerach MTB lub trekkingowych, np. kaseta Shimano CS-HG51 8 rzędowa 11-32T.

Kaseta rowerowa i wolnobieg 9-rzędowy

Kaseta rowerowa 9-rzędowa i ten sam rodzaj wolnobiegu do napędów 9-rzędowych zapewniają efektywne i płynne zmienianie przełożeń. W naszej ofercie znajdziesz m.in. kasety 9-rzędowe firmy Shimano oraz SRAM, przy których produkcji zastosowano innowacyjne rozwiązania, np. kaseta Shimano CS-HG201 9-rzędowa 11-36T lub kaseta Sram PG-950 9-rzędowa 11-32T.

Kaseta rowerowa i wolnobieg 10-rzędowy

Kaseta rowerowa 10 rzędowa oraz wolnobieg 10-rzędowy dedykowane są do rowerów MTB i szosowych. Zapewniają niezwykle szybką zmianę przełożeń oraz małe przeskoki przekładające się na efektywną i płynną jazdę. W naszej ofercie proponujemy kasety Shimano oraz SRAM.

Kaseta rowerowa 11 rzędowa i kaseta rowerowa 12-rzędowa

Z tego rodzaju kaset korzystają zawodowi i wymagający kolarze, poruszający się na rowerach górskich i szosowych. Charakteryzują się one niesamowitą precyzją i wydajnością w każdych warunkach. Do agresywnej jazdy na szlakach polecamy kasetę Shimano CS-M7000 11 rzędową 11-46T lub kasetę Sram AM CS XG 1299 Eagle Rainbow 12 rzędowa 10-50T w tęczowym kolorze.      

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1066 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-19
Wszystko zgodnie z zamówieniem polecam sprzedawcę
2024-07-15
Szybka wysyłka. Produkt ładnie zapakowany. Wszystko OK
pixel