Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klocki hamulcowe

( ilość produktów: 39 )

Regularnie sprawdzanie stanu technicznego roweru to obowiązek każdego rowerzysty. Pozwala to nie tylko zwiększyć trwałość wszelkich jego elementów, ale także zadbać o własne bezpieczeństwo podczas jazdy. Najważniejszym elementem są tutaj oczywiście hamulce rowerowe, które zawsze powinny być w pełni sprawne.

Klocki hamulcowe rowerowe to elementy, które odpowiadają bezpośrednio za hamowanie, przez co się zużywają. Należy więc pamiętać o sprawdzaniu ich stanu i regularnej wymianie na nowe.

Jaką rolę pełnią klocki hamulcowe?

Klocki hamulcowe rowerowe to elementy, które pełnią kluczową rolę w układzie hamulcowym roweru. Ich zadaniem jest generowanie tarcia na obręczy lub też tarczy hamulcowej. Skutkiem tego jest hamowanie i zatrzymanie roweru. Jest to wiec element, który ma bezpośredni wpływ na siłę oraz skuteczność hamowania, dlatego wybierając klocki hamulcowe, należy zwrócić uwagę na ich jakość oraz na to, aby były kompatybilne z danym rodzaje hamulców.

Rodzaje klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe rowerowe podzielić można na dwa główne rodzaje, a są to klocki przeznaczone do hamulców szczękowych oraz do hamulców tarczowych. Te pierwsze są dość proste w budowie i montuje się je do zacisku hamulca za pomocą specjalnej śruby. W przypadku hamulców tarczowych sprawa jest nieco bardziej złożona, ponieważ klocki muszą być dopasowane do rodzaju i modelu hamulca, jaki posiadamy.

Ponadto klocki do hamulców tarczowych podzielić można także pod względem ich rodzaju. Wyróżnia się tutaj:

  • klocki organiczne – nazywane często także żywicznymi, które są najmniej trwałe, ale jednoczenie najtańsze i zapewniają wystarczająco dużą siłę hamowania w dobrych warunkach,
  • klocki metaliczne – wykonane są z trwałego i wytrzymałego materiału, który zdecydowanie wolnej się zużywa i dużo lepiej radzi siebie w trudnych warunkach pogodowych.

Jakie klocki hamulcowe wybrać?

Klocki hamulcowe należy dobierać od rodzaju oraz modelu hamulców stosowanych w danym rowerze, a także do terenu, w jakim jeździmy oraz stylu jazdy. W przypadku hamulców tarczowych, klocki hamulcowe rowerowe ceramiczne lub też metaliczne, będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla zaawansowanych rowerzystów, którym zależy na dużej sile hamowania w trudnym terenie i zmiennych warunkach pogodowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 966 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
Ok
2024-06-13
Obsługa super. Polecam sklep.
pixel