Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary rowerowe

( ilość produktów: 22 )

Każdy miłośnik rowerowego stylu życia potrzebuje okularów sportowych. Wśród dostępnych obecnie modeli z soczewkami polaryzacyjnymi, kontrastowymi i fotochromowymi można wybrać naprawdę idealne rozwiązanie dla siebie.

Czym są okulary polaryzacyjne na rower?

Okulary polaryzacyjne na rower mają za zadanie usuwanie zbędnych odblasków. Dzięki temu kolorystyka jest bardziej żywa. Zatem wszystko prezentuje się bardziej kolorowo. Zapewniają one również ochronę przed promieniowaniem UV. Można liczyć również na właściwe dopasowanie do twarzy.

Czym są okulary fotochromowe na rower?

Cechą okularów fotochromowych jest automatyczne przyciemnienie lub rozjaśnienie szkieł zależnie od warunków oświetlenia. Dlatego takie okulary bardzo dobrze nadają się na rower. Promieniowanie UV przyczynia się do tego, że dochodzi do aktywacji barwnika i przyciemnienia szkła. Gdy nie ma promieniowania UV pojawia się stopniowe rozjaśnienie szkieł.

Jakie powinny być cechy dobrych okularów przeciwsłonecznych na rower?

Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne na rower powinny mieć fotochromowe szkła. Ich zaletą jest to, że nie trzeba wówczas nosić dwóch par szkieł lub nieustannie zakładać bądź ściągać okularów, a korzystać z możliwości fotochromów. Należy też zwrócić uwagę na otwory wentylacyjne, które poprawiają cyrkulację powietrza. Dzięki nim szyby mniej parują lub nie parują wcale.

Warto też wybrać taki model, który oferuje wymienne akcesoria, na przykład noski i zauszniki. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnią nietłukące soczewki.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne na rower?

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny być przede wszystkim wygodne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będą odpowiednio wyprofilowane modele, które będą właściwie przylegały do twarzy. W tym aspekcie duże znaczenie mają noski i zauszniki. Mogą być one regulowane lub wymienne. Dzięki temu można bez trudności dopasować okulary do twarzy. Wpływa to na wyjątkową wygodę, ponieważ wtedy okulary nie uciskają, nie uwierają i nie powodują dyskomfortu fizycznego.

Jakie okulary na rower MTB wybrać?

Jazda na rowerze MTB przynosi bardzo wiele radości, ponieważ odbywa na wymagającym terenie. Dlatego takie okulary MTB powinny mieć mieć grube oprawki i być uniwersalne. Dzięki temu zapewniają one widoczność przy słabym oświetleniu.

W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór okularów przeciwsłonecznych na rower. Wybierz odpowiedni model dla siebie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1075 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Jestem pod dużym wrażeniem szybkości realizacji zamówienia. Rower kupiłem o 8 rano, następnego dnia już był kurier ze sprzętem! Towar zgodny z zamówieniem, dobrze zabezpieczony. Rower wymagał dokręcenia 4 śrubek i można jeździć. Polecam!
2024-07-16
Gitara!
pixel