Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najlepsze trasy na przejażdżkę rowerem elektrycznym górskim w pobliżu Wrocławia

2023-01-19
Najlepsze trasy na przejażdżkę rowerem elektrycznym górskim w pobliżu Wrocławia

Rower elektryczny, jeszcze do niedawna tak mało znany, dzisiaj staje się coraz bardziej popularny wśród wielu miłośników jednośladów. Korzystają z niego amatorzy rowerowych wycieczek i górskich eskapad, jak i osoby używające roweru elektrycznego do dojazdów do pracy jako ekologicznego środka transportu.

Jeżeli jesteś właścicielem e-bike'a, prawdopodobnie nieraz zastanawiałeś się, jakie są najlepsze trasy na przejażdżkę elektrycznym jednośladem. W niniejszym artykule skupimy się na takowych trasach w pobliżu Wrocławia.

Jazda na rowerze elektrycznym - jaka powinna być trasa rowerowa, aby czerpać z niej maksimum przyjemności?

Rower elektryczny wyposażony jest w układ napędowy składający się z silnika oraz baterii (akumulatora), której wydajność zależy m.in. od rodzaju i długości trasy, stopnia nachylenia terenu, intensywności jazdy oraz wykorzystania wspomagania elektrycznego. Decydując się na jazdę w terenie bardzo wymagającym, np. po górskich szlakach, trzeba liczyć się z tym, że liczba przejechanych kilometrów na jednym ładowaniu będzie zdecydowanie mniejsza niż podczas jazdy na terenach płaskich. Nie korzystamy wtedy w tak dużym stopniu ze wspomagania, co wydłuża nasz zasięg, a tym samym kilometry jazdy, z których możemy czerpać przyjemność.

Aby wybrać trasę, na której będziemy poruszać się naszym elektrykiem, nie powinniśmy również popadać w skrajność. Jednostajna jazda po płaskiej, prostej, asfaltowej szosie na pewno nam tej frajdy nie dostarczy. Chcemy przecież wykorzystać możliwości, jakie daje nam nasz e-bike i doświadczyć zalet związanych z jazdą na nim. Powinniśmy się zatem postarać, aby obrać taki rodzaj trasy, który będzie dość zróżnicowany. Częściowo może to być jazda po asfalcie, ale również i po drogach szutrowych, bardziej wymagających, np. po lekkich wzniesieniach.

Zapoznajmy się dokładnie z trasą, jaką chcemy pokonać, nie zapominając o zabraniu niezbędnego ekwipunku, m.in. zestawu naprawczego, ładowarki, wody i żywności oraz odzieży przeciwdeszczowej. Zanim to jednak uczynimy, zapoznajmy się z kilkoma, polecanymi trasami w okolicy Wrocławia.

Trasa do wieży widokowej w Kotowicach

Trasa ta wiedzie przez las, zatem idealnie sprawdzi się tu elektryczny rower trekkingowy lub klasyczny gravelowy. Wycieczkę najlepiej zaplanować w suchy dzień, aby uniknąć zbyt błotnistego podłoża. Trasa liczy ok. 40 km i rozpoczyna się w okolicach Parku Wschodniego, następnie wiedzie przez ul. Opolską i ul. Świątnicką. Po skręceniu w prawo w ul. Księską dojeżdżamy do ul. Starodworskiej i kierujemy się prosto do Mokrego Dworu. Na wysokości pętli autobusowej skręcamy w lewo w stronę Tresna. Kolejną miejscowością są Blizanowice, po których docieramy do ścieżki rowerowej na obwodnicy Wrocławia. Kolejnym punktem, do którego powinniśmy dotrzeć, jest Rowerowy Szlak Odry, a następnie atrakcyjna ścieżka prowadząca do Kotowic.

Rower elektryczny trekkingowy Trek FX+ 2 Stagger 250 2023

Trek FX+ 2 Stagger 250 2023

Trasa Wrocław-Pawłowice

Trasa liczy ok. 35 km. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu ul. Lotniczej z ul. Legnicką, wiodąc przez most Milenijny i wały nad Odrą. Kiedy dojedziemy do grobli Karłowicko-Rędzińskiej skręcamy w prawo do lasu Osobowickiego. Następnie docieramy do Widawy i kierujemy się w kierunku S5. Naszym celem jest grobla Widawsko-Kłokoczycka, a następnie wjazd na ul. Starodębową i Pawłowicką, którą docieramy do celu naszej wycieczki-przepięknego pałacu z XVIII w.

Trasa Wrocław-Chrząstawa-Dobra

To trasa licząca aż 90 km. Jedną z jej atrakcji jest możliwość zobaczenia na żywo domu w Dobrzykowicach, w którym kręcony był serial „Sami swoi”. Z Wrocławia kierujemy się na Chrząstawę, a następnie jedziemy duktem leśnym obfitującym w wiele, pięknych widoków, które możemy podziwiać z siodełka naszego e-bike’a. Kiedy dotrzemy do drogi asfaltowej, kierujemy się na Ligotę Małą, a gdy ją już miniemy, skręcamy w lewo i kierujemy się na Oleśniczkę. Przed Oleśniczką skręcamy w prawo i docieramy do Borowej, w której możemy podziwiać piękny pałac, odrestaurowany w 1905 r. Następnie mijamy Stępień i docieramy do wsi Dobra, w której znajduje się kościół z drewnianą dzwonnicą i dwór obronny z 1632 r.

Wrocław i jego okolice obfitują w wiele tras przyjaznych rowerzystom. Ścieżki rowerowe oraz boczne, urokliwe dukty leśne wiodące przez piękne, zielone tereny zachęcają amatorów rowerowych wycieczek do korzystania z zalet, jakie niesie ze sobą jazda na rowerze elektrycznym.

Rower elektryczny górski Trek Powerfly 7 Gen 3 625 2023

Trek Powerfly 7 Gen 3 625 2023

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 894 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Mimo niezbyt dobrego początku ,skończyło się pozytywnie.Pan Krzysztof ze sklepu internetowego znalazl sposób na zadowolenie mnie ,chociaż za gadżety i tak zapłaciłem innej osobie.(montaż roweru)Pozdrawiam
2024-05-22
Zamówienie ok tylko brak instrukcji składania.
pixel