Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie korzyści płyną z użytkowania roweru elektrycznego?

2019-12-19
Jakie korzyści płyną z użytkowania roweru elektrycznego?

Każdy właściciel roweru elektrycznego doskonale wie, ile zalet ma posiadanie jednośladu tego rodzaju. Zaczynając od wszystkich udogodnień dla tych, którzy mieszkają w mieście, a kończąc na prozdrowotnych i ekologicznych kwestiach.

Miejskie życie i ułatwienia, które gwarantuje rower elektryczny

Korzyści z użytkowania roweru elektrycznego odczuć można mieszkając w zarówno w mieście (niezależnie od tego czy jest to Warszawa, Poznań lub Wrocław, a więc duże przestrzenie i zatłoczone ulice) jak i w mniejszych miejscowościach - rower elektryczny jest tak samo dobrym wyborem. Szczególnie jeśli na co dzień staramy się rezygnować z samochodu i przesiadamy się na jednoślad.

Po pierwsze, elektryczny rower umożliwia omijanie korków. Raz na zawsze zapomnieć możemy więc o spóźnieniach do pracy czy na zajęcia. Do szkoły, na zakupy lub do znajomych dojedziemy o wiele szybciej, niż wtedy, gdy tą samą trasę pokonywalibyśmy samochodem.

Po drugie, rower elektryczny, to również oszczędność. Nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Jego eksploatacja jest o wiele tańsza, niż użytkowanie auta. W zależności od modelu pojazdu za trasę 100 kilometrów zapłacimy w granicach 30/50 złotych. Za ten sam odcinek przejechany na nowoczesnym jednośladzie wydajemy nie więcej, niż 2 złote. Co więcej, roweru tego rodzaju nie trzeba ubezpieczać, ani nawet rejestrować. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla oszczędnych, których drażnią skoki cen paliw.

Po trzecie - całkowita swoboda i wygoda użytkowania. Jako właściciel elektrycznego jednośladu możesz zapomnieć o szukaniu najbliższej stacji benzynowej. Jeśli bateria w rowerze się wyczerpie , wystarczy naładować ją w dowolnym miejscu, które posiada dostęp do sieci elektrycznej.

No i wreszcie po czwarte - niepodważalny komfort w czasie parkowania. Każdy, kto choć raz w życiu miał problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, doskonale wie, jak denerwująca jest to sytuacja. Szczególnie, gdy czas ucieka, a my i tak jesteśmy już mocno spóźnieni. Rower elektryczny można zaparkować w dowolnym miejscu i to bez żadnych opłat. Podobnie zresztą, jak tradycyjny jego odpowiednik. Nie ma też problemu z przechowywaniem go pod domem, bo i tu nie jest konieczny garaż. Wystarczy tak naprawdę balkon, klatka schodowa lub klasyczna piwnica. Jego małe gabaryty, to w tym przypadku ogromne ułatwienie.

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy wierzą w eko rozwiązania

Rower elektryczny, to idealne rozwiązanie również dla tych, którzy dążą do życia zgodnego z ochroną środowiska naturalnego. Jako dumny właściciel nowoczesnego jednośladu, przyczyniasz się do realnej redukcji poziomu emisji spalin. A biorąc pod uwagę, że twój rower uznać można za pojazd mechaniczny - stajesz się właścicielem najbardziej ekologicznego szybkiego, środka transportu. Poza tym, jak zresztą wiedzą już wszyscy – jazda na rowerze jest po prostu zdrowa. Dzięki niej poprawiamy sprawność i kondycję fizyczną i częściej przebywamy na świeżym powietrzu. Hartujemy ducha i ciało.

Przy czym należy dodać, że robimy to wszystko bez nadmiernego wysiłku. Jazda na klasycznym rowerze, po kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrach staje się dość męcząca. W przypadku jednośladu elektrycznego nie ma mowy o zmęczeniu. Nawet w skrajnie upalne dni poczucie komfortu jest na najwyższym poziomie.

Sama jazda, to też świetna zabawa! Po prostu. Każdy, kto choć raz spróbował nowego doświadczenia w tym stylu, nie chce już wracać do tradycyjnych rozwiązań.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 894 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybko dostarczone i w korzystnej cenie.
2024-05-23
Super, szybko i bardzo sprawnie.
pixel