Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki licznik rowerowy do 250 zł wybrać?

2022-11-21
Jaki licznik rowerowy do 250 zł wybrać?

Rodzaje liczników rowerowych

Nowoczesne liczniki rowerowe nie ograniczają się wyłącznie do mierzenia prędkości. Urządzenia tego typu są w stanie obliczyć również tętno rowerzysty, jego kadencję i przewyższenia. Dzięki możliwości konfiguracji z innymi urządzeniami pokazują także powiadomienia o przychodzących połączeniach telefonicznych oraz odebranych mailach i SMS-ach. Główny podział liczników rowerowych wyróżnia ich dwie kategorie: bezprzewodowe oraz przewodowe.

Licznik rowerowy bezprzewodowy

Licznik rowerowy bezprzewodowy komunikuje się z czujnikiem za pomocą fali radiowych. Dostępne są modele z analogową oraz cyfrową transmisją danych. Nie wymaga użycia kabli, wiąże się jednak z ryzykiem występowania zakłóceń.

Licznik rowerowy przewodowy

Licznik rowerowy przewodowy komunikuje się z czujnikiem za pomocą kabla. Urządzenia tego typu cechują się wysoką niezawodnością oraz stosunkowo niską ceną. Kabel może jednak plątać się z linką hamulca, powodując utrudnienia w czasie jazdy.

Poszczególne modele liczników rowerowych mogą się różnić także pod względem:

  • wagi,
  • źródła zasilania – dostępne są liczniki zasilane bateriami guzikowymi, a także wyposażone w panele solarne, które w słoneczne dni pozwalają korzystać z energii odnawialnej,
  • funkcji – obok podstawowych, takich jak pomiar prędkości, zegar, stoper, trasa cząstkowa, przebieg całkowity oraz maksymalna i średnia prędkość, licznik może być również wyposażony między innymi w termometr, automatyczny start/stop, wskaźnik stanu baterii, opcję tworzenia kopii zapasowej danych, a także pulsometr i licznik kalorii,
  • akcesoriów dodatkowych – niektóre liczniki rowerowe wyposażone są w dodatkowe nadajniki prędkości oraz paski na rękę i opaski na klatkę piersiową.

Dostępne są również zaawansowane liczniki rowerowe z nawigacją, a także modele liczników rowerowych dla dzieci, zaprojektowane z myślą o najmłodszych amatorach kolarstwa.

Licznik rowerowy Wahoo Elemnt Roam GPS

Licznik Wahoo Elemnt Roam GPS

Marki produkujące liczniki rowerowe

Wśród marek produkujących liczniki rowerowe warto wymienić przede wszystkim Kross, Sigma, Wahoo oraz Cateye, specjalizujące się w sprzęcie i akcesoriach rowerowych, a także markę Garmin, będącą jednym z liderów na rynku zegarków sportowych i nawigacji GPS.

Czym kierować się przy wyborze licznika rowerowego?

Przy wyborze licznika rowerowego należy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Każdy rowerzysta powinien w pierwszej kolejności zdecydować, czego oczekuje od urządzenia i jakie funkcje są mu najbardziej potrzebne. Na podstawie tych ustaleń może ograniczyć zakres poszukiwań wyłącznie do liczników spełniających jego osobiste wymagania. Następnie warto zwrócić uwagę na markę urządzenia, a także jego cenę.

Jaki licznik rowerowy do 250 złotych wybrać?

W ofercie sklepu PM Bike dostępnych jest wiele modeli liczników rowerowych, w tym wysokiej klasy liczniki w korzystnych cenach nieprzekraczających 250 złotych.

Licznik rowerowy Kross

Doskonałym licznikiem rowerowym w niskiej cenie jest bezprzewodowy licznik KROSS KRC 436BT 36 funkcji. Urządzenie to jest kompatybilne z sensorami prędkości, kadencji i HR działającymi w systemie BLE 4.0. Dostarcza wszystkie niezbędne dane, takie jak dystans, prędkość, kadencja, tętno, przewyższenia, wysokość i temperatura, które przedstawia w formie wykresów na ekranie smartphone’a za pomocą stosownej aplikacji dla licznika rowerowego. KROSS KRC 436BT 36 funkcji wyświetla również informacje o połączeniach telefonicznych oraz odebranych mailach i SMS-ach. Jest wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz.

Licznik rowerowy Kross KRC 436BT 36 funkcji

Licznik Kross KRC 436BT 36 funkcji

Licznik rowerowy Sigma

Polecanym licznikiem rowerowym w cenie do 250 złotych jest bezprzewodowy licznik Sigma BC 8.0 WL ATS, idealny dla rowerzystów, którym zależy na dostępie do podstawowych funkcji – całkowitego czasu jazdy i średniej prędkości – wyświetlanych na dużym, czytelnym ekranie. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz pełnotekstowy w siedmiu językach oraz funkcję automatycznego startu/stopu. Jest ponadto wodoszczelne i kompatybilne z UFSB.

Licznik rowerowy Wahoo

Klienci sklepu PM Bike w cenie poniżej 250 złotych mogą również zakupić nowoczesny licznik rowerowy marki Wahoo – WAHOO sensor RMP Prędkość ANT+, Bluetooth. Jest to kompaktowe, bezprzewodowe i niezwykle lekkie urządzenie, które nie wymaga użycia magnesu. Dzięki zastosowaniu Technologia Bluetooth Smart i ANT+ licznik ten wyświetla dane na smartfonach i komputerach rowerowych. WAHOO sensor RMP Prędkość ANT+, Bluetooth jest wyposażone w baterię o długiej żywotności i dwie diody LED sygnalizujące pracę. Zapewnia silny sygnał i niezwykle dokładny pomiar prędkości. 

Sensor WAHOO RMP Prędkość ANT+, Bluetooth

Wahoo sensor RMP Prędkość ANT+, Bluetooth

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 791 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-23
Sklep warty polecenia. Zamówienie zrealizowane szybko i profesjonalnie
2024-04-18
Bardzo dobry kontakt z obsługą sklepu internetowego, dobre ceny
pixel