Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trendy w rowerach elektrycznych - dokąd zmierza technologia?

2022-01-20
Trendy w rowerach elektrycznych - dokąd zmierza technologia?

Niektóre doniesienia głoszą, że rowery elektryczne wypychają z rynku rowery tradycyjne. Chociaż osób przyzwyczajonych do tradycyjnych jednośladów nie brakuje, to nowoczesnych rozwiązaniom nie można odmówić wykorzystania innowacyjnych technologii, dzięki którym rowery elektryczne zyskują coraz większą popularność.

Jak obecnie wygląda rynek rowerów elektrycznych?

Rynek rowerów elektrycznych prężnie się rozwija. Chociaż w Polsce rowery nie są tak popularne jak np. w Holandii, to wiele czynników składa się na to, że rynek rowerów jest eksploatowany niemal przez cały rok. Składają się na to między innymi rosnąca świadomość społeczna związana z prowadzeniem zdrowego stylu życia, chęć uprawiania aktywności fizycznej dającej radość, presja posiadania ładnej, wymodelowanej i fit sylwetki czy chociażby rosnące ceny paliwa. Coraz więcej ładnych i ciepłych dni w roku to kolejny argument, który przekonuje do jazdy na rowerze elektrycznym o każdej porze roku.

Chociaż najnowsze doniesienia o rynku e-bików pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, to można je przełożyć na polskie warunki i mieć ogląd na to, co cieszy się popularnością.

Top trend, czyli rower elektryczny damski i męski

Tradycyjne rowery napędzane tylko siłą własnych mięśni jeszcze pewnie długo nie odejdą w zapomnienie, ale ich konkurencja rośnie. To już nie tylko elektryczne hulajnogi, ale też rowery elektryczne, które notują coraz lepsze wyniki sprzedaży i zaczynają odpowiadać za dużą część udziałów na dużym rynku rowerów.

Technologie w rowerach elektrycznych

Pierwsze rowery elektryczne zaczęły powstawać już w XIX wieku, ale dopiero w XXI wieku doczekały się szerszego grona odbiorców. Rowery elektryczne to prawdziwy rarytas nie tylko wśród miłośników kolarstwa, ale też codziennych użytkowników jednośladów. Łatwiejszy dostęp do technologii i możliwość kupienia e-bike online sprawiają, że wykorzystane patenty są na wyciągnięcie ręki. Wśród nowinek i nowych technologii, które pchają przemysł rowerowy, szczególnie w najpopularniejszym sektorze rowerów górskich, jest rower z kołami o różnych rozmiarach, czyli tak zwany rower mullet, a także wzmocnione jednostki napędowe.

Mullet bike

Chociaż trzeba powiedzieć, że pierwsze mullet’y nie pojawiły się w tym, ani w zeszłym roku, ani nawet na przestrzeni ostatnich kilku lat, to są uważane za najlepszy przykład tego, dokąd zmierza technologia i trendy rowerowe. Pierwsze znaczące prace nad mullet’ami to okres lat 90’. Od tego czasu konstrukcja rowerów zmieniła się na korzyść pokonywania trudniejszych przeszkód, zjazdów ze stromych górek czy chociażby możliwość pokonywania bez problemu korzeni drzew. Kombinacje z różnymi technologiami i rozwiązaniami sprawiły, że obecnie mullet bike to głośny temat wśród osób zainteresowanych jazdą ekstremalną, ale nie tylko.

Wzmocnione jednostki napędowe

Rowery elektryczne wyróżnia to, że posiadają dodatkowy elektryczny napęd. Wiele lat prac nad e-bike doprowadził czołowych producentów rowerów do stworzenia innowacyjnych modeli silników, które wspierają jazdę na e-bike’ach. Jednym z takich rozwiązań jest np. silnik Bosch CX czwartej generacji. Technologie zastosowane w silniku umożliwiają niezwykle dynamiczną i wydajną jazdę zarówno codziennie do pracy, jak i na wycieczki za miasto i w góry. Silnik jest wykorzystywany najczęściej w rowerach górskich i do takich celów został stworzony, ale osoby tuningujące e-bike chętnie wykorzystują go też do wybranych modeli rowerów trekkingowych. Rowery elektryczne wyposażone w silnik Bosch Performance CX to moc aż 625 Wh, co wynosi sportową jazdę na wyższy poziom.

Akcesoria do rowerów elektrycznych

W związku z rozwijającym się rynkiem rowerów elektrycznych nie brakuje też akcesoriów, dzięki którym jazda na rowerze jest przyjemniejsza i wygodniejsza, a w przypadku konieczności wymiany części na nową, serwisy rowerowe mogą pomóc. Wśród akcesoriów do e-bikes dostępnych w naszym sklepie znajdują się CHIP Tuningi, baterie, ładowarki i opony do e-bike’ów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 893 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybko , sprawnie.
2024-05-22
Transakcja przebiegła bardzo sprawnie. Wysyłka była bardzo szybka.
pixel