Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Polecane hole do roweru dla dziecka

2022-07-27
Polecane hole do roweru dla dziecka

Wspólne wycieczki rowerowe nie tylko dostarczają dużo radości, ale także uczą odpowiedzialności, bezpieczeństwa na drodze oraz zachowania ostrożności. Wypady z całą rodziną są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy w trakcie trasy nasze dziecko będzie zmęczone i zniechęcone do dalszego pedałowania? Tutaj z pomocą przychodzą hole do rowerku dziecięcego.

Czym jest hol do roweru i jaką spełnia funkcję?

Hol do roweru dziecięcego pozwala na bezpieczną jazdę poprzez połączenie roweru malucha i rodzica. Jest to akcesorium, które umożliwia nie tylko pełną kontrolę rodzicielską, ale także na pokonywanie dłuższych tras. Zamontowanie drążka ograniczy też niebezpieczne zachowania, ponieważ po połączeniu jednośladów to osoba dorosła jest odpowiedzialna za skręcanie, natomiast kierownica roweru dziecięcego jest unieruchomiona. Będzie to niezwykle przydatne podczas przejażdżki w pobliżu ruchliwej ulicy.

Hol jest niezastąpiony podczas długich tras, które chcemy pokonać wraz z maluchem. Jeśli nasze dziecko będzie już zmęczone, to drążek umożliwi jego holowanie. Co więcej, hol do roweru dziecięcego pozwala wyrobić u maluchów zmysł równowagi oraz w bezpieczny sposób uczy pokonywania tras rowerowych.

Drążek do holowania roweru dziecięcego idealnie sprawdzi się również w sytuacji, kiedy dziecko straci chęć i motywację do pedałowania w trakcie podróży. Dodatkową zaletą, jest łatwość montażu i solidność wykonania. Sztywny hol do roweru dziecięcego poprzez połączenie z rowerem osoby dorosłej pozwoli utworzyć tandem.

Polecane hole do roweru dla dziecka ze sklepu PM Bike

  1. Hol rowerowy Follow Me

FollowMe umożliwia sprawny i szybki montaż roweru dziecięcego do jednośladu osoby dorosłej. Ten sztywny hol do roweru ma funkcję składania, dzięki czemu można go przewozić na jednośladzie. W chwili, kiedy chcemy go użyć, wystarczy w prosty sposób zamocować rowerek dziecka, bez konieczności użycia narzędzi. To również świetne rozwiązanie na bardziej ruchliwych trasach. Jeśli dziecko odpocznie i nabierze sił do samodzielnego pedałowania, wówczas z łatwością można odłączyć od siebie dwa rowery.

Sztywny hol do roweru dziecięcego FollowMe jest kompatybilny z kołem przednim w rozmiarze 12”–20”, czyli od 3 do 9 lat. Z kolei rower osoby dorosłej to 26”–28”. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym przypadku rowery miejskie, jak również MTB. Hol do roweru dziecka wykonany jest ze stali, ponadto malowany proszkowo, a niektóre elementy są chromowane. Istnieje możliwość równoczesnego użycia bagażnika, sakwy bądź fotelika rowerowego. Maksymalna waga rowerku wraz z dzieckiem wynosi 45 kg.

Hol rowerowy Follow Me Kompletny system holowania rodzic-dziecko z samozaciskiem

  1. Hol rowerowy Peruzzo Trail Angel

Peruzzo to marka, która jest dobrze znana na rynkach Europy Zachodniej. Hol do roweru dziecka jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czerwonym, zielonym i żółtym. Przy pierwszym montażu należy na stałe zainstalować na obydwu rowerach adaptery. Kolejne założenie holu odbywa się poprzez jego wpięcie do już zamontowanych adapterów. Należy też zwrócić uwagę, aby przegub pozostał ruchomy, co zapewni pełne bezpieczeństwo. Dodatkowo adaptery muszą być zamontowane prosto (symetrycznie). Oczywiście po podłączeniu holu przednie koło rowerku dziecka musi znajdować się w powietrzu. Maksymalna waga rowerku oraz dziecka nie może przekraczać 45 kg.

Dodatkowo produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa TUV-GS. Hol rowerowy Peruzzo Trail Angel

  1. Hol rowerowy/linka holownicza TRAX MTB

Hol Trax MTB jest prosty i szybki w montażu. Należy go przymocować do sztycy podsiodełkowej roweru rodzica (opiekuna), z kolei drugi koniec przy pomocy pętelki montuje się do wspornika a-head na jednośladzie dziecka. Hol ten działa na zasadzie zwijania się linki. Oznacza to, że w sytuacji, kiedy dziecko zbliży się do pojazdu rodzica, linka nie będzie zwisała. Maksymalna prędkość, z jaką powinny poruszać się rowery przyczepione do holu, to 10km/h. Różnica pomiędzy TRAX MTB a poprzednimi holami jest taka, że dziecko jest holowane za pomocą linki, więc nadal musi pedałować oraz kierować rowerem.

Hol rowerowy - linka holownicza TRAX MTB

Hol do roweru dziecięcego jest bardzo przydatnym akcesorium, który umożliwia podróżowanie nawet na długie i nieco wymagające trasy. Podpięcie roweru dziecka do roweru rodzica umożliwi kontynuowanie jazdy bez konieczności licznych postojów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 791 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Bardzo dobry kontakt z obsługą sklepu internetowego, dobre ceny
2024-04-18
szybko i sprawnie
pixel