Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najlepsze sakwy rowerowe na różne rodzaje wycieczek

2023-01-13
Najlepsze sakwy rowerowe na różne rodzaje wycieczek

Sakwy rowerowe są nieodłącznym elementem ekwipunku każdego rowerzysty. Bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić wyprawę na jakąkolwiek wycieczkę. Są niezastąpione zarówno podczas krótkich wypraw i wypadów na miasto, jak i podczas wielodniowych i długich eskapad rowerowych. Jeżeli planujemy wycieczkę rowerową, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami sakw rowerowych, które w zależności od typu wyprawy różnią się między sobą pod wieloma aspektami.

Sakwy rowerowe na wycieczki miejskie

Sakwy rowerowe miejskie przeznaczone są do codziennego użytku dla niezbyt wymagających rowerzystów. Są lekkie, poręczne i idealnie zdają egzamin podczas niedługich jazd rekreacyjnych. Używane są najczęściej do jazdy po mieście, dojazdów do pracy oraz na niewielkie zakupy. Umieszczane są najczęściej pod siodełkiem lub w okolicy ramy roweru. W warunkach miejskich bardzo dobrze sprawdzi się sakwa rowerowa na bagażnik SPORT ARSENAL 480 LRC z pokrowcem o pojemności 15 l. Wykonana jest z materiału PES/PVC charakteryzującego się wodoodpornością. Mimo to nie sprawdzi się w czasie długich wypraw rowerowych podczas intensywnych opadów deszczu, gdyż nie jest całkowicie wodoszczelna.

Sakwa rowerowa na bagażnik Sport Arsenal 480 15 L

Sakwa na bagażnik Sport Arsenal 480 15 L

Dla osób dojeżdżających do pracy, którym zależy na poręcznej, niedużej sakwie rowerowej do transportu pojemników z jedzeniem, szczególnie polecanym modelem jest sakwa ORTLIEB Bike Packing o pojemności 4 l. Jest wytrzymała i sprawdzi się również przy transporcie ciężkich rzeczy. Mocowana centralnie na mocnych i solidnych paskach, blisko ramy roweru. Zapewnia stabilność i odpowiedni komfort jazdy.

Torba rowerowa na ramę Ortlieb Bike Packing 4 L

Torba na ramę Ortlieb Bike Packing 4 L

Sakwy rowerowe na wycieczki górskie

Montaż sakw rowerowych związany jest z koniecznością posiadania bagażnika, co w przypadku rowerów górskich może okazać się sporym problemem. Z pomocą przychodzą tutaj specjalne sakwy rowerowe dostosowane do wycieczek po wymagającym, górzystym terenie i nie wymagające montażu tylnego bagażnika, np. torba podsiodłowa TOPEAK Loader Backloader o pojemności 15 l, mocowana pod siodłem, idealnie zdająca egzamin na szlaku. Wykonana została z trwałych, solidnych i wodoodpornych materiałów. System montażu opiera się na paskach zaciskowych zapewniających komfort jazdy przez wiele kilometrów nawet z dużym ładunkiem.

Torba rowerowa podsiodłowa Topeak Loader Backloader 15 L

Torba podsiodłowa Topeak Loader Backloader 15 L

Wielozadaniową torbą, która również sprawdzi się podczas wypraw górskich, jest torba na kierownicę TOPEAK TOURGUIDE HANDLEBAR BAG DX o pojemności 8,1 l, wyposażona w system szybkiego montażu, w pasek odblaskowy oraz w osłonę przeciw zachlapaniu błotem.

Torba rowerowa na kierownicę Topeak Tourguide Handlebar Bag DX 8.1 L

Torba na kierownicę Topeak Tourguide Handlebar Bag DX 8.1 L

Sakwy rowerowe turystyczne

Sakwy rowerowe turystyczne dostępne są w wielu opcjach pojemności umożliwiających wybór dostosowany do naszych potrzeb bagażowych. Jednym z bardziej popularnych rodzajów sakw turystycznych są sakwy podwójne, montowane po obu stronach bagażnika. Trzeba jednak pamiętać, że o ile podczas jazdy po mieście, odpowiednie obciążenie sakw może nie mieć aż tak dużego znaczenia, o tyle podczas dłuższych wypraw turystycznych, źle dobrana i nieprawidłowo obciążona sakwa może znacznie utrudniać jazdę, a nawet doprowadzić do groźnego w skutkach upadku na rowerze. Z tego też względu powinniśmy przeznaczyć wystarczająco dużo czasu na prawidłowe rozłożenie ciężaru ekwipunku, aby zapobiec nadmiernemu przechylaniu się roweru podczas jazdy w jedną stronę.

Dla wymagających użytkowników wartą zainteresowania sakwą jest sakwa na bagażnik Sport Arsenal 560 SNC o pojemności 20 l, wykonana z materiału PES pokrytego od wewnątrz wodoodporną warstwą PVC, wzmocniona i usztywniona ze wszystkich stron, co zapewnia jej stabilność i trwały kształt. Sakwa montowana jest do bagażnika za pomocą wytrzymałych pasków zapinanych na rzepy. Jej dużą zaletą jest możliwość przekształcenia w sakwę trzykomorową.

Sakwa rowerowa na bagażnik Sport Arsenal 560 20 L

Sakwa na bagażnik Sport Arsenal 560 20 L

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zestaw dwóch sakw XLC BA-W38 o łącznej pojemności 20 l, wyposażonych w elementy odblaskowe i umożliwiających spakowanie potrzebnego ekwipunku. Dzięki nim bez problemu będziemy mogli poruszać się w deszczu bez obaw, że nasz bagaż przemoknie.

Zestaw sakw rowerowych na bagażnik XLC 20 L

Zestaw sakw na bagażnik XLC 20 L

Co warto zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową i jak się spakować w sakwę?

Niezbędnik dłuższej wyprawy rowerowej powinien zawierać następujący asortyment, który zapewni nam bezpieczeństwo oraz możliwość naprawy roweru w nieprzewidzianych sytuacjach:

  • pompkę,
  • zestaw kluczy i śrubokrętów,
  • zapięcie do roweru,
  • łatki i łyżki do opon,
  • zapasową dętkę,
  • odzież sportową i przeciwdeszczową,
  • zapas wody i jedzenia,
  • kamizelkę odblaskową,
  • odpowiedni zapas wody.

Przed dłuższą wyprawą rowerową powinniśmy sprawdzić stan techniczny roweru oraz zadbać o równomierne rozłożenie ciężaru ekwipunku zapobiegające niebezpiecznym przeciążeniom roweru. Niezmiernie ważne jest, aby sakwy rowerowe były dobrane do typu roweru, rodzaju i długości wycieczki rowerowej, a ich pojemność była dostosowana do ilości i ciężaru bagażu, który planujemy ze sobą zabrać. Warto postawić na sakwę, która posiada wewnątrz różnego rodzaju przegrody pozwalające na pogrupowanie ekwipunku oraz utrzymanie porządku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 753 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Bardzo polecam ten sklep !! Po rozmowie telefonicznej z jednym bardzo pomocnym i miłym Panem zdecydowałem się kupić u nich rower. Ponadto dostałem od sprzedawcy kupon rabatowy na 10% zniżki na rower
2024-04-11
Wszystko w porządku
pixel