Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klucze rowerowe, które warto mieć

2022-12-29
Klucze rowerowe, które warto mieć

Każdy zapalony rowerzysta może się zgodzić ze stwierdzeniem, że serwisowanie rowerów nie należy do najłatwiejszych czynności, zwłaszcza jeśli nie posiada się odpowiednich narzędzi. Można je oczywiście zawozić do serwisu, ale dużo wygodniejszą opcją jest domowa konserwacja, której można dokonać właśnie poprzez klucze rowerowe. Nie zawsze wiadomo, jakie warto mieć w swoim domowym warsztacie, dlatego poniżej przedstawiamy listę najbardziej przydatnych kluczy rowerowych i kilka związanych z nimi informacji.

Jakie klucze rowerowe warto mieć?

W naszej domowej skrzynce narzędziowej powinniśmy mieć przede wszystkim najbardziej podstawowe zbiory kluczy. Wiadomo, że czasem trzeba je zabrać w trasę, a duże narzędzia mogą nieco utrudniać kierowanie rowerem i niepotrzebnie go obciążać, dlatego też na PM Bike znajduje się szereg różnych zestawów kluczy rowerowych, czyli tzw. zestawów multitool. Są to zestawy podręcznych kluczy zebranych w postaci scyzoryka, dzięki czemu można je w łatwy sposób spakować i zabrać na rowerową wyprawę.

Jakie klucze zawiera zestaw multitool?

Szereg modeli multitool dostępnych na naszej stronie zawiera zarówno zaawansowane zbiory narzędzi, jak i najbardziej podstawowe klucze przydatne każdemu rowerzyście. Najbardziej uniwersalny będzie jednak model Multitool Topeak Alien, który pośród kilku wariantów zawiera najbardziej podstawowe klucze, takie jak:

  • Klucze rowerowe płaskie – są one praktycznie podstawą, jeśli chodzi o serwisowanie pedałów. Sprawdzają się one idealnie przy ich wymianie, gdyż są podłużne i cienkie, dzięki czemu można je włożyć między korpus pedału, a ramię korby.
  • Klucze rowerowe dynamometryczne – sprawdzają się idealnie przy bardziej nowoczesnych rowerach, gdzie dokręcenie wszelakich śrub musi być na odpowiednim poziomie. Posiada on różny zakres końcówki, dlatego przy wyborze odpowiedniego zestawu warto patrzeć na opis i dobrać klucz pod wymagania swojego jednośladu.
  • Klucze rowerowe do piast – jak sama nazwa wskazuje, służą one do kontrowania piast. Są one nie tylko niezwykle płaskie, ale też specjalnie wyprofilowane, tak by mieściły się pod kontrą i pozwalały na precyzyjną wymianę i regulowanie luzów.

Oprócz powyższych w zestawach multitool można znaleźć również klucze imbusowe, śrubokręty, klucze do szprych i wiele innych narzędzi, których wybór powinien być już zależny od naszych preferencji serwisowych.

Zestaw narzędzi rowerowych Topeak Alien X

Multitool Topeak Alien X

Inne przydatne narzędzia rowerowe

Oprócz takich zestawów na stronie znajdują się również osobne klucze rowerowe marki Topeak, do których można zaliczyć:

  • klucz do łańcucha Topeak Chain Tool Universal,
  • zestaw kluczy Topeak NANO TORQBAR X 2-6 Nn,
  • zestaw naprawczy Topeak Tubi Plugbox,
  • łyżki do opon Topeak Shuttle Lever 1.1.

Widać więc, że marka Topeak wiedzie prym wśród kluczy rowerowych, z których korzysta coraz więcej kolarzy, zwłaszcza jeśli zależy im nie tylko na zestawach, ale również odrębnych modelach przydatnych narzędzi.

Jak przechowywać klucze rowerowe?

Widać więc, że miłośnicy kolarstwa lubują się nie tylko w podręcznych zestawach, ale również konkretnych kluczach i narzędziach rowerowych. Należy jednak pamiętać, by każdy z nich można było zabrać w trasę i skorzystać z nich w razie ewentualnych uszkodzeń roweru. Aby więc spakować narzędzia odpowiednio ergonomicznie, na naszej stronie dostępne są również pokrowce na klucze rowerowe. Można je bezproblemowo przypiąć do bagażnika i cieszyć się jazdą z odpowiednim zaopatrzeniem.

Czasem jednak nie potrzeba całego zestawu narzędzi, a wystarczy multitool, który można spakować w poręczną sakwę na klucze rowerowe. Przypina się ją do ramy czy kierownicy, nie zajmuje za dużo miejsca, a jest świetnym schowkiem na poręczne narzędzia.

Można więc zauważyć, że każdy miłośnik kolarstwa powinien mieć w swoim zaopatrzeniu czy to warsztatowym czy podróżnym zestaw kluczy rowerowych. W domu warto mieć ich więcej, by żadna usterka nie była w stanie nas zaskoczyć. W trasie zaś wystarczy podręczny multitool, dzięki któremu nawet podczas awarii można było sprawnie naprawić powstałe szkody i dalej cieszyć się jazdą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 865 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko ok. Bardzo sprawnie i szybko
2024-05-17
Zamówienie zrealizowane ekspresowo i bezobsługowo. Polecam!
pixel