Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bezpieczne podróżowanie z dziećmi - przyczepki Burley

2018-09-06
Bezpieczne podróżowanie z dziećmi - przyczepki Burley

Przyczepki rowerowe zyskały dużą popularność dzięki znacznie większemu bezpieczeństwu, jakie oferują przewożonemu na rowerze dziecku, ale też dzięki swojemu zastosowaniu jako przyczepka transportowa oraz sposób na swobodne przewożenie zwierząt. Amerykańska marka Burley doskonale wykorzystała rosnące zapotrzebowanie rynku, oferując jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych dziś serii przyczepek rowerowych. Ich kilkudziesięcioletnia historia produkcji tego rodzaju akcesoriów, zestawiona z niemalejącym zadowoleniem ze strony użytkowników doskonale potwierdza, że Burley zasługuje na zajmowane przez siebie miejsce lidera produkcji przyczepek rowerowych. Czym jednak wyróżniają się one na tle innych i dlaczego właściwie przyczepki wypadają korzystniej na tle innych metod przewozu maluchów na rowerze?

Bezpieczne podróżowanie z dziećmi

Rodzic, który chce zabrać na wycieczkę rowerową swoje małe dziecko ma zwykle kilka opcji do wyboru – fotelik montowany na bagażniku, na ramie lub kierownicy oraz przyczepkę montowaną za rowerem. W przypadku rozwiązania pierwszego, dziecko przebywa przez całą drogę w pozycji siedzącej, zapięte do fotelika odpowiednimi pasami bezpieczeństwa i podziwia świat z wysokości, co oczywiście doskonale zaspakaja ciekawość malucha.

Niestety, w przypadku bardzo malutkich, bardzo zmęczonych lub nadmiernie ruchliwych dzieci opcja taka może nie sprawdzić się najlepiej. Problem pojawia się także w przypadku opadów deszczu oraz w razie niespodziewanego upadku na rowerze – dziecko leci w dół razem z jednośladem, co oczywiście grozi dużym niebezpieczeństwem dla jego zdrowia. (Dlatego przy zakupie fotelika obowiązkowo dobierz dla maleństwa również kask!)

Przyczepki zdają się eliminować większość, jeśli nie wszystkie ze wspomnianych problemów, oferując wygodniejszą i bezpieczniejszą alternatywę. Zamknięta przyczepka daje ochronę przed deszczem, dziecko ma wewnątrz większą swobodę ruchu, w razie konieczności może położyć się spać, a podczas przewrotki przyczepka pozostaje w pionie, zapewniając pełne bezpieczeństwo dla malucha. Co ciekawe, wiele przyczepek na rynku pojawia się także w wersji dwuosobowej, pozwalającej zabrać na pokład dwoje małych dzieci – rozwiązanie idealne dla rodzin z bliźniętami czy wypadów towarzyskich, na których pojawia się więcej niż jedna pociecha.

Przyczepka nie tylko dla dziecka

Pojawienie się na rynku zamkniętych przyczepek ciągniętych za rowerem musiało prędzej czy później pobudzić ludzką ciekawość na temat innych rzeczy, które można w nich przewozić. Oczywistym rozwiązaniem wydaje się przewożenie zakupów, kiedy podczas wypadu do sklepu nie musimy już kombinować z zaczepianiem ich na bagażniku roweru. Ciekawszym i zdecydowanie bardziej odpowiednim rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie przyczepki do przewozu zwierząt. Wielu właścicieli wykorzystuje rower jadąc z pupilem nad rzekę czy na polanę, by ten mógł się swobodnie wyszaleć, jednak często zwierzak nie jest w stanie biec przez całą drogę za rowerem. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej w przypadku małych psów, które najchętniej przewozilibyśmy w koszyku na kierownicy. Z przyczepką problem znika, bo pieska z powodzeniem załadujemy z tyłu, do bezpiecznej i zamkniętej przyczepki, w której dowieziemy go na miejsce bez większego kłopotu.

Przyczepki Burley – amerykańska jakość

To, co wyróżnia dziś przyczepki Burley na tle innych produktów na rynku to przede wszystkim lata doświadczenia, które niewątpliwie przekładają się na jakość, innowacyjność i szeroką ofertę produktów. Z wygodnym siedziskiem, przyciemnianymi oknami bocznymi, moskitierami, flagą ostrzegawczą oraz niezbędnymi elementami odblaskowymi, przyczepki Burley z łatwością łączą komfort z bezpieczeństwem, jakie należy zapewnić dziecku zarówno podczas krótszej przejażdżki, jak i dłuższej podróży za miasto. Przystosowane zarówno do przewożenia jednego, jak i dwójki dzieci, oferują na tyle miejsca, by maluch mógł komfortowo wypocząć w przyczepce, a nawet zabrać do niej swoje ulubione zabawki i spędzić miło czas podczas podróży.

Najważniejszą cechą, jaką należy wymienić w przypadku przyczepek Burley jest sposób ich montażu – marka wykorzystuje przede wszystkim przeguby kulowe, które zapewniają stabilność przyczepki podczas jazdy, ale także w wypadku przewrócenia się roweru. Dzięki temu nie ma więc obaw, że przewożone w przyczepce dziecko czy zwierzę dozna obrażeń podczas upadku kierowcy roweru. Warto nadmienić też, że większość przyczepek Burley została skonstruowana tak, by łatwo przekształcić je na wózek do biegania lub wózek spacerowy. Właściwie jedynie najtańszy model, Burley Bee nie posiada takiej funkcji.

Czy to jazda z maluchem, czy z ukochanym zwierzakiem, bezpieczne podróżowanie rowerem jest możliwe. Przyczepki rowerowe Burley to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą rozstawać się ze swoim jednośladem, ale też nie chcą martwić się o bezpieczeństwo i komfort swojej pociechy podczas jazdy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 894 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Mimo niezbyt dobrego początku ,skończyło się pozytywnie.Pan Krzysztof ze sklepu internetowego znalazl sposób na zadowolenie mnie ,chociaż za gadżety i tak zapłaciłem innej osobie.(montaż roweru)Pozdrawiam
2024-05-22
Zamówienie ok tylko brak instrukcji składania.
pixel