Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prawidłowo przewozić psa w przyczepce rowerowej?

2022-07-21
Jak prawidłowo przewozić psa w przyczepce rowerowej?

Wspólne wypady rowerowe – od czego zacząć?

Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać, to ustalić, ile waży nasz pupil. To bardzo ważne, aby móc prawidłowo dobrać odpowiednie akcesoria rowerowe. Dla młodych lub małych piesków ważących do 10 kg odpowiedni będzie koszyk, natomiast dla nieco cięższych lepiej zakupić przyczepkę rowerową dla zwierząt. Stają się one coraz bardziej popularne wśród miłośników czworonogów. Idealnie sprawdzą się w przypadku cięższych psiaków lub tych, które mają problemy ze stawami lub są nieco starsze. To również trafny wybór dla tych osobników, które nie przepadają za bieganiem przy rowerze. Oczywiście lżejsze pieski również mogą podróżować w przyczepce.

Przy zakupie koniecznie należy zwrócić uwagę na dopuszczalne obciążenie przyczepki i odpowiednio dobrać ją do wagi naszego pupila. Warto również pamiętać, że dany model ma zapewnić komfortowe ułożenie psa w pozycji leżącej, dlatego ważna jest także długość. Przyczepka musi także posiadać okna z siatki, które zapewnią prawidłowy przepływ powietrza. Dobrze jest wybrać rozwiązania atestowane, ponieważ lepiej sprawdzają się w każdych warunkach.

Jak oswoić pupila z przyczepką rowerową?

Tutaj oczywiście kluczowa będzie cierpliwość. Małymi krokami należy oswajać naszego pupila z nową formą aktywności. Na początek warto, aby przyczepka znajdowała się w domu. To miejsce, w którym pies czuje się bezpiecznie. Do środka można włożyć kocyk naszego pupila i zostawić tam jego ulubione smakołyki. To doskonały sposób, aby nasz czworonożny przyjaciel poznał i oswoił się z nowym zakupem, a z czasem nabrał pewności do przebywania w środku. Należy jednak pamiętać, że początkowo efekt może być różny.

Warto jednak zachęcać pieska, aby wszedł do środka i nagradzać każde wejście. Kiedy nasz pupil oswoi się z przyczepką, można wynieść ją do ogrodu i obserwować reakcję. W dalszej kolejności dobrze jest przymocować przyczepkę do roweru. Jeśli nasz piesek przyzwyczaił się do nowego zakupu i chętnie do niego wchodzi pora na... trening.

Przyczepka rowerowa dla psa Blue Bird

Przyczepka rowerowa dla psa Blue Bird

Wycieczki rowerowe – jak zachęcić psa?

Zanim wybierzemy się w długie wycieczki rowerowe, dobrze jest rozpocząć od treningu. Należy pamiętać, że nasz pupil oswajał się z przyczepką, która nie była w ruchu i jeszcze nie do końca wie, jakie ona ma przeznaczenie, dlatego też pierwsze próby wspólnej jazdy powinny być krótkie. Przed treningiem warto zadbać, aby nasz piesek miał możliwość załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Jeszcze przed rozpoczęciem jazdy, warto dać naszemu zwierzakowi parę minut na węszenie i komfortowe ułożenie. Dla niektórych czworonogów taka wycieczka może wiązać się z dużym stresem, dlatego nie należy robić nic na siłę. Jeżeli piesek reaguje nerwowo, zaczyna piszczeć bądź za wszelką cenę chce się uwolnić, należy od razu przerwać jazdę. Warto stopniowo przyzwyczajać pupila do tego rodzaju aktywności, będzie to dla niego o wiele mniej stresujące. Z czasem nasz przyjaciel oswoi się z przyczepką, a wspólne wycieczki będą wzajemną przyjemnością.

Kiedy piesek dobrze reaguje na krótkie wypady, można stopniowo wydłużać trasę, jednak warto pamiętać, aby była ona odpowiednio dostosowana do Waszych wspólnych możliwości. Tutaj kluczowe jest unikanie nierównych terenów czy ryzykownych sytuacji, w których łatwo o upadek. Prędkość jazdy nie powinna być zbyt duża, ponieważ piesek może to dotkliwie odczuć. Nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować stres u naszego psiaka, co przełoży się na niechęć do wspólnych wypadów rowerowych. Warto pamiętać, że po każdej zakończonej wycieczce dobrze jest odpowiednio nagrodzić pieska.

Jazda na rowerze wraz ze swoim pupilem to świetny czas, który dostarcza dużo pozytywnych wrażeń. Należy jednak pamiętać, aby nasz pupil czuł się komfortowo i bezpiecznie. Wówczas wspólna wycieczka będzie przyjemna dla was obojga.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 893 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Towar spełnia moje oczekiwania. Ekspresowa przesyłka, towar w bardzo dobrej cenie
2024-05-22
Zamówienie ok tylko brak instrukcji składania.
pixel