Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ile kilometrów przejedziesz na rowerze w tym roku?

2021-01-28
Ile kilometrów przejedziesz na rowerze w tym roku?

Sport i aktywność fizyczna to częste postawienia na nowy rok. Jazda na rowerze to sposób na dobry nastrój, zdrowie i piękne ciało. Na rowerze można odpocząć, zwiedzić ciekawe miejsca czy wygrywać maratony. Nowy rok i sezon na kręcenie kilometrów w 2021 ogłaszamy za otwarty!

Aktywność fizyczna a postanowienia noworoczne

Sport to postanowienie noworoczne, które jest na liście wielu osób. Wśród postanowień może być uzyskanie lepszych wyników, poprawienie techniki, utrzymanie motywacji do ćwiczeń, rozwijanie umiejętności czy poprawa kondycji. Co roku tworzymy plany i nowe cele, których z założenia chcemy dotrzymać. Aktywność fizyczna to ważna sfera życia nie tylko profesjonalnych sportowców. Postanowienie noworoczne związane z jazdą na rowerze to idealny sposób, aby zadbać o sylwetkę, ale też zdrowie psychiczne. Jazda na rowerze w zależności od terenu i sprzętu może być doskonałą okazją do odpoczynku, lekkim treningiem cardio lub morderczym treningiem wysiłkowym. Wiele osób liczy dziennie kroki. Może już czas, aby zacząć liczyć liczbę kilometrów przejechanych codziennie na rowerze?

Jazda na rowerze w 2021 – aktywność, którą lubisz

Czynności sprawiające radość zwykle wykonuje się chętniej, a czas poświęcony na ich wykonanie to przyjemność. Jazda na rowerze to sposób na odreagowanie negatywnych emocji i dostarczenie organizmowi zastrzyku endorfin! Aktywność fizyczna musi dawać radość, dlatego tak ważne jest, aby wybrać sposób spędzania czasu, który będzie atrakcyjny. Jazda na rowerze to sport indywidualny, ale kręcenie kilometrów to dobry sposób na rywalizację z innymi.

Ile kilometrów przejechać?

W zależności od zaawansowania, trzeba mieć świadomość, że jazda na rowerze to sport, który wymaga rozsądnego zaplanowania i wyznaczenia konkretnego i realnego, ale jednocześnie motywujące celu. Ilość kilometrów musi być dopasowana do umiejętności, doświadczenia czy posiadanego sprzętu. Cel wymagający wysiłku, ale jednocześnie możliwy do zrealizowania to doskonały sposób na wzrost kondycji, zwiększenie wytrzymałości i wiedzy. Pamiętaj też o tym, że twój cel na nowy rok możesz sukcesywnie zmieniać, o ile kręcenie kilometrów będzie szło zdumiewająco dobrze.

Jaki rower do “wykręcania kilometrów”?

Jazda na rowerze to przyjemność, którą uwielbia wiele osób. W zależności od sprzętu i umiejętności na jednośladzie można się poruszać cały rok bez względu na warunki pogodowe i terenowe. Aby to było możliwe konieczne jest jednak posiadanie roweru, który pozwoli na komfortową i bezpieczną jazdę. Kręć kilometry na rowerze górskim lub trekkingowym. Dlaczego?

Rowery górskie

Rowery MTB to idealny wybór zarówno do codziennego użytku i jazdy po mieście, jak i w trasy. Sztywna rama, koła różnej wielkości i doskonała amortyzacja to atuty, które sprawiają, że damskie i męskie rowery górskie idealnie sprawdzą się do wykręcania kilometrów bez względu na warunki terenowe i pogodowe.

Rowery trekkingowe

Przemierzanie długich tras o zróżnicowanym terenie będzie przyjemnością na rowerze trekkingowym. Damskie i męskie rowery trekkingowe są projektowane z myślą nie tylko o dojazdach do szkoły czy pracy, ale przede wszystkim o wycieczkach poza miasto, po okolicznych miejscowościach, a nawet dalej. Lekki rower trekkingowy to idealny sprzęt, aby przejechać dużo kilometrów w nowym roku.

Postanowienia noworoczne – jak dotrzymać?

Utrzymanie motywacji do realizacji postanowień noworocznych przez cały rok to wyzwanie, przed którym stoi wiele osób. Najtrudniejsze jest kilka pierwszych tygodni, kiedy konieczne jest wypracowanie rutyny i nawyku. Praca nad sobą jest trudna, dlatego konieczne jest, aby postanowienie noworoczne było realne i możliwe do spełnienia. Jazda na rowerze to przyjemność, ale jednocześnie próba silnej woli i pokonywania lenistwa. Motywację do przejechania określonej liczby kilometrów w nowym roku pomoże utrzymać licznik do roweru.

Licznik Bontager Ridetime Elite

Liczniki pozwalają mierzyć aktywność, sprawdzać postępy i realizować cele. Wybierając licznik na rower warto sprawdzić wszystkie funkcjonalności, tak aby wybrać sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 894 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super, szybko i bardzo sprawnie.
2024-05-22
nie mam uwag, wszystko OK.
pixel