Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

5 najciekawszych tras rowerowych na Dolnym Śląsku

2022-04-27
5 najciekawszych tras rowerowych na Dolnym Śląsku

Jazda na rowerze to ogromna przyjemność oraz niezliczone korzyści dla rowerzysty. Z roku na rok Polska wzbogaca się o kolejne trasy rowerowe. Dolny Śląsk słynie z malowniczych i dobrze przygotowanych ścieżek przeznaczonych dla cyklistów. Ten rejon naszego kraju uchodzi za lidera turystyki rowerowej. Warto zatem poznać najpiękniejsze i najciekawsze trasy rowerowe Dolnego Śląska.

Najpiękniejsze trasy rowerowe na Dolnym Śląsku

Wielu rowerzystów chętnie wybiera trasy rowerowe na Dolnym Śląsku. Główną zaletą są przepiękne widoki oraz dobre oznakowanie. Każdy miłośnik jazdy rowerowej z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Trasa rowerowa - Dolny Śląsk, która z nich okaże się najciekawsza?

  1. Rowerowa obwodnica Jeleniej Góry – kolor zielony.

To jedna z najdłuższych tras rowerowych licząca 103,80 km długości. Zachwyca swoją różnorodnością i imponującymi widokami. Szlak wiedzie przez pasma górskie, atrakcyjne tereny Kotliny Jeleniogórskiej oraz pasma Rudaw Janowickich. Po drodze można podziwiać parki krajobrazowe w tym: Doliny Bobru oraz Rudawski. To idealne miejsce na piękną i widokową przejażdżkę. Trasa wiedzie zarówno polnymi drogami, jak i drogą asfaltową. Kotlina zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Można tutaj podziwiać cudowną panoramę Karkonoszy, góry Kaczawskie i Izerskie. Na trasie warto również zobaczyć Janowice Wielkie, Kowary, Miłków czy Piechowice. Szlak ten, to nie tylko piękno przyrody, ale również niezliczone zabytki architektury, które można podziwiać w Krainie Ogrodów i Pałaców.

Wskazówka: trasa ta będzie doskonałym wyborem dla osób preferujących dłuższe i wyczynowe szlaki. Dodatkowo zróżnicowane widoki połączone z piękną architekturą zapewnią niezapomnianą wycieczkę.

Rower elektryczny górski Haibike FullNine 6.0 630 2021

Haibike FullNine 6.0 630 2021

  1. Dolina Trzech Stawów – trasy rowerowe z dziećmi - Dolny Śląsk.

To jedna z najpiękniejszych i najchętniej użytkowanych tras. Można tutaj spotkać nie tylko rowerzystów, ale również spacerowiczów czy miłośników rolek. Po drodze można korzystać z wielu atrakcji np. Zielony Labirynt, Edukacyjna Ścieżka Przyrodnicza, Lotnisko Muchowiec, Park Linowy, Rybaczówka z placem zabaw czy Wodny Plac Zabaw. Trasa liczy 21 km.

Wskazówka: trasa w większości jest pokryta asfaltem. Zaledwie 9% to drogi szutrowe i leśne. To idealne miejsce na wycieczki z całą rodziną.

  1. Pętla Rudawka – kolor żółty.

To trasa obfitująca w malownicze górskie i podgórskie widoki. Można tutaj podziwiać rozległe panoramy, a także skorzystać z licznych atrakcji. Po drodze można dojechać do Skalnego Mostu i Pieca. To dwie przepiękne skały w Rudawach Janowickich. Warto również zobaczyć Dolinę Pałaców i Ogrodów, gdzie można zwiedzić Zamek w Karpnikach oraz Dwór w Bukowcu. Trasa liczy 42 km.

Wskazówka: to raj nie tylko dla miłośników górskiego kolarstwa, ale także dla mniej wyczynowych rowerzystów, którzy uwielbiają trasy rowerowe Dolny Śląsk. Mapa pomoże zaplanować całodzienną wyprawę połączoną ze zwiedzaniem zabytków i skorzystaniem z punktów widokowych.

Rower górski Kross Hexagon 2.0 2022

Kross Hexagon 2.0 2022

  1. Pętla wokół Lwówka Śląskiego.

To trasa, która przebiega przez tereny charakteryzujące się wzniesieniami oraz rozległymi widokami na Góry Izerskie, Karkonosze i Pogórze. Po drodze można podziwiać piękne panoramy krajobrazowe, a także ciekawe małe miasteczka. Warto również zobaczyć Jezioro Złotnickie, Zamek Wleński oraz Pałac Lenno. Trasa ta cechuje się różnorodnością przyrodniczą oraz możliwością odwiedzenia miejsc historycznych. Jej długość wynosi ok. 94 km.

Wskazówka: trasa jest dobrze oznakowana. Prowadzi przez nawierzchnię szutrową oraz asfaltową. Wymaga doświadczenia, jednak nie jest na wysokim poziomie trudności.

  1. Szlak rowerowy po Wygasłych Wulkanach – czerwony.

Jest to urozmaicona terenowo trasa, licząca 36 km. Szlak przebiega przez piękne tereny Pogórza Kaczawskiego. Po drodze można podziwiać niewysokie stożki wygasłych wulkanów. Dodatkowo warto zobaczyć Park Krajobrazowy Chełmy oraz zwiedzić Wąwóz Myśliborski. Na trasie można również zobaczyć Wilczą Górę oraz Skansen Leszczyny.

Wskazówka: trasa w większości wiedzie przez drogi asfaltowe i gruntowe. Dodatkowo jest dobrze oznakowana.

Trasy rowerowe Dolny Śląsk to ponad 8 tys. km dobrze oznakowanych dróg przeznaczonych dla rowerzystów. Służą nie tylko turystyce i rekreacji, ale także pełnią funkcję komunikacyjną. Ten region Polski może poszczycić się dobrze przygotowanymi trasami, które będą odpowiednie dla amatorów, rodzin z dziećmi, a także wyczynowców. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1066 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Gitara!
2024-07-15
Szybka wysyłka. Produkt ładnie zapakowany. Wszystko OK
pixel