Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maski antysmogowe Cristal Mask - ochrona przed pyłem

2018-12-14
Maski antysmogowe Cristal Mask - ochrona przed pyłem

Problem smogu unoszącego się w powietrzu nie tylko wielkich miast, ale coraz częściej także mniejszych miejscowości w porze zimowej jest już od kilku lat mocno nagłaśniany w mediach i dyskusjach środowiskowych.

Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu z powodu nadmiernej emisji spalin samochodowych, ogrzewania domów węglem i zwiększonej pracy miejskich kotłowni są dla zdrowia człowieka dość niebezpieczne, przenikając ze względu na swoje rozmiary nie tylko do układu oddechowego, ale także do krwi.

Choć o smogu wiadomo w nauce od dawna, jego problem zdaje się w ostatnich latach nasilać i choć różnorodne organizacje starają się pracować nad minimalizacją generowanych w miastach zanieczyszczeń powietrza, praca ta może trwać latami. W międzyczasie coraz popularniejsze stają się rozwiązania, dzięki którym człowiek może uchronić się przed wdychaniem szkodliwych substancji podczas spacerów, jazdy na rowerze czy w drodze do pracy. Jak działają maski antysmogowe Cristal Mask i kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Szkodliwe cząstki PM10 i PM2.5

Smog to nic innego jak unosząca się w powietrzu mgiełka spalin i pyłów różnego pochodzenia, której mniejsze lub większe cząsteczki są w stanie przenikać do ludzkiego organizmu w trakcie oddychania i osiadać się w drogach oddechowych. Wśród tych najgroźniejszych dla zdrowia człowieka należy wymienić trzy podstawowe grupy: cząsteczki PM 10, PM 2,5 oraz WWA.

Cząstki PM 10 to cząstki pyłowe o rozmiarach nieprzekraczających 10 mikrometrów średnicy. Ich wielkość pozwala na przedostawanie się osadu do płuc, osadzając się w nich. Do cząsteczek PM 10 zaliczamy metale ciężkie, cząstki sadzy oraz cząstki azbestu. PM 2,5 to analogicznie cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które z płuc mogą przenikać do krwi. Większość tego typu cząsteczek to zanieczyszczenia pochodzące ze spalania w przydomowych kotłach grzewczych. Ostatnią grupą szkodliwych cząstek smogu są WWA, czyli wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne - grupa związków organicznych występujących w węglu, ropie naftowej, koksie i asfalcie, wydzielana do powietrza podczas ich spalania.

Dla wszystkich wymienionych grup cząsteczek ustalone zostały dopuszczalne normy, których przekroczenie powinno oznaczać konieczność unikania oddychania powietrzem z zewnątrz i stosowania masek z filtrami wyłapującymi cząsteczki zanim dostaną się do płuc. Ich unikanie może prowadzić do kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem, szczególnie podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

Maski antysmogowe Cristal Mask

Dostępność masek antysmogowych na rynku sprawiła, że wybór tej właściwiej nie należy do najłatwiejszych. Podczas zakupów warto pamiętać o tym jakie cząsteczki szkodliwe są zawarte w smogu i że filtry zawarte w maskach antysmogowych powinny wychwytywać przede wszystkim cząsteczki PM 2,5, których szkodliwość jest znacznie wyższa.

Warto kontrolować też na bieżąco poziom smogu w powietrzu i pamiętać, by po przekroczeniu jego dopuszczalnych norm sięgnąć po maskę antysmogową z wymiennym filtrem, która będzie w stanie ochronić przed nim nasze płuca przez całą zimę.

Maski antysmogowe Cristal Mask to obecnie jedne z ciekawszych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku, oferujące nie tylko skuteczną ochronę przed smogiem, ale też świetny design dzięki któremu każdy jest w stanie znaleźć maskę odpowiednią dla siebie.

Wymienne filtry Cristal N95 stosowane w maskach gwarantują filtrację cząsteczek na poziomie 99%, a dzięki temu że maska przylega dobrze do każdego kształtu twarzy, filtry są w stanie przefiltrować całe wdychane przez nas powietrze. Filtry należy wymieniać maksymalnie co dwa tygodnie, w zależności od intensywności użytkowania - dobrym wskaźnikiem zużycia jest kolor filtra, który z białego zacznie zmieniać się na coraz bardziej szary.

Maski Cristal Mask zostały stworzone z myślą o osobach aktywnych, dlatego też podczas jazdy na rowerze, biegania czy uprawiania innego sportu na świeżym powietrzu pozwalają w dalszym ciągu swobodnie oddychać i nie przemieszczają się niewygodnie na twarzy, wymagając ciągłego poprawiania. Co więcej, maski są doskonała ochroną przed różnorodnymi zarazkami krążącymi w powietrzu zimą, dzięki czemu mogą uchronić nas przed licznymi przeziębieniami, a dzięki powłoce z miękkiego, oddychającego materiału zabezpieczają też przed wdychaniem bardzo zimnego powietrza, co podczas jazdy czy biegu zdarza się zdecydowanie często.

Maska antysmogowa na rowerze

Stosowanie masek antysmogowych poleca się dziś każdemu, kto porusza się zimą po mieście, jednak szczególnie ważną grupą docelową tego typu produktów są właśnie rowerzyści, którzy podczas jazdy wdychają powietrza znacznie więcej. Czy to poruszając się w terenie, czy dojeżdżając na rowerze do pracy, maska antysmogowa znacząco poprawia jakość wdychanego przez nich powietrza i eliminuje uczucie zadyszki z powodu zawieszonych w nim cząsteczek ciężkich.

Dzięki modnemu designowi i wielu motywom kolorystycznym do wyboru, maski antysmogowe Cristal Mask zdecydowanie lepiej dopasowują się do odzieży kolarskiej niż zwyczajne maski dostępne w aptekach. Co więcej, komfort ich noszenia jest znacznie wyższy niż w przypadku najprostszych modeli medycznych, dzięki czemu oddychanie podczas jazdy i wysiłku nie jest w żaden sposób utrudnione.

Jeśli więc nie przeszkadzają, a znacząco pomagają w komfortowej jeździe, warto postawić na nie w nadchodzącym sezonie i poczuć ulgę swobodnego oddechu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 893 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-24
Szybko dostarczone i w korzystnej cenie.
2024-05-22
Mimo niezbyt dobrego początku ,skończyło się pozytywnie.Pan Krzysztof ze sklepu internetowego znalazl sposób na zadowolenie mnie ,chociaż za gadżety i tak zapłaciłem innej osobie.(montaż roweru)Pozdrawiam
pixel