Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy jazda elektrykiem wspomaga kondycję?

2022-03-23
Czy jazda elektrykiem wspomaga kondycję?

Jazda na rowerze z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. To świetna forma zarówno weekendowej aktywności fizycznej, jak i codziennego dojazdu do pracy. Znacząco wzrasta także zainteresowanie rowerami elektrycznymi, które dzięki zastosowanemu wspomaganiu, świetnie wpływają na komfort jazdy.

Rower elektryczne, czyli jaki?

Konstrukcja roweru elektrycznego niewiele różni się od tradycyjnego. Jedynym dodatkowym elementem jest akumulator, który zasila silnik zamontowany najczęściej w korbie lub w kole. Takie rozwiązanie skutecznie wspomaga pokonywanie trudniejszych odcinków np. wzniesień, a także zwiększa komfort jazdy. Wiele osób błędnie myli elektryki z motorowerami. Każdy rower, w tym elektryczny, wymaga pracy mięśni nóg. Nie zastępuje on pedałowanie, jedynie je wspomaga.

Jazda rowerem elektrycznym bez wspomagania np. w sytuacji, kiedy bateria się wyczerpie, również jest możliwa. W takim przypadku spokojnie można dojechać do celu, używając jedynie siły swoich mięśni. Warto również pamiętać, że to rowerzysta decyduje, kiedy i na jakim poziomie będzie korzystał ze wspomagania.

Czy rower elektryczny poprawia kondycję?

Rower elektryczny tak samo, jak tradycyjny wymaga pracy mięśni. Wysiłek, który jest wkładany podczas jazdy, jest zależny od cyklisty. Ważne jest jednak systematyczne korzystanie z jednośladu. Dobrym pomysłem będzie codzienna podróż do pracy. Wiele osób powiela błędne przekonanie, że rower elektryczny jedzie sam. Takie stwierdzenie jest nieprawdziwe, ponieważ to rowerzysta decyduje o użyciu wspomagania. Dodatkowo dzięki zastosowanemu rozwiązaniu cyklista może pokonywać dłuższe odcinki trasy bez nadmiernego wysiłku, co z kolei przekłada się na poprawę kondycji. Wiele osób, które korzysta z rowerów elektrycznych, pokonuje większe odległości, niż miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnego jednośladu.

Jazda elektrykiem to świetny trening dla każdego rowerzysty. Zapewnia możliwość komfortowej podróży, nie obciążając przy tym mięśni i stawów. Przyczynia się do budowania kondycji, spalania kalorii i redukcji masy ciała bez przeforsowania organizmu. Regularna jazda na rowerze elektrycznym pozwoli na wyrobienie i utrzymanie odpowiedniej formy każdego rowerzysty niezależnie od wieku. To również świetny pomysł dla amatorów, którzy chcieliby przesiąść się ze swoich samochodów na rower lub po prostu zacząć korzystać z jednośladów. Zastosowane wspomaganie będzie zachęcało do aktywności fizycznej, pozwalając na spokojną jazdę bez zbędnego obciążenia.

Rower elektryczny niczym nie odbiega od tych tradycyjnych i jest świetnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która chce zadbać o swoje zdrowie i kondycję.

Rower elektryczny górski Cube Stereo Hybrid 120 Pro 625 2022

Cube Stereo Hybrid 120 Pro 625 2022

Jazda na rowerze - ile kalorii można spalić?

Wyprawy rowerowe to nie tylko duża przyjemność, ale również ruch i zdrowie. W internecie dość często pojawia się zapytanie: „jazda na rowerze kcal?”. Szacuje się, że godzinna przejażdżka spala około 400-600 kalorii. Jednak warto pamiętać, że ich ilość uzależniona jest od intensywności i długości jazdy, a także charakteru trasy.

U każdej osoby ilość spalonych kalorii będzie się różnić, jednak najważniejsza jest systematyczna jazda oraz stopniowe zwiększanie jej intensywności. Chcący dokładnie oszacować spalone kcal, warto zakupić odpowiednie opaski, które precyzyjnie przeliczą ich ilość.

Jazda na rowerze – kalorie: elektryk z pewnością przyczyni się do znacznej redukcji tkanki tłuszczowej. Jest on doskonałym wyborem dla każdej osoby bez względu na płeć, czy wiek. Dodatkowo idealnie sprawdzi się dla osób bez kondycji, po kontuzjach, czy dla seniorów. Trudno jednoznacznie ocenić, czy ilość spalanych kalorii na rowerze elektrycznym jest taka sama jak na tradycyjnym. Z jednej strony podczas bardziej wymagających odcinków wspomaga nas elektryk, z drugiej zaś ta pomoc przyczynia się do mniejszego zmęczenia, co z kolei przekłada się na dłuższą jazdę. Warto pamiętać, że nasz organizm nie spala kalorii od razu dlatego czas, jaki spędzamy na jednośladzie, również ma znaczenie.

Rower elektryczny górski Haibike Hardnine 6 630 2021

Haibike Hardnine 6 630 2021

Już dawno został obalony mit, że rowery elektryczne jeżdżą same i nie wymagają pracy mięśni nóg. Podróż takim jednośladem nie wiele różni się od tradycyjnego, natomiast znacząco przyczynia się do pokonywania dłuższych odcinków. To również doskonały sposób na poprawę kondycji. Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie: „jazda na rowerze ile kcal spala?”. Systematyczne korzystanie z elektryka lub tradycyjnego jednośladu znacząco przyczynia się nie tylko do utraty zbędnych kilogramów, ale również utrzymania formy, dobrego zdrowia i utraty zbędnych kilogramów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1066 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
Szybko ,sprawnie 100%zadowolenia Polecam wszystkim
2024-07-10
Wszystko jak należy . Polecam !
pixel