Darmowa dostawa od 499,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Charakterystyka i zalety rowerów trekkingowych

2017-01-10
Charakterystyka i zalety rowerów trekkingowych

Wśród wielu rodzajów aktywności fizycznej, jazda na rowerze staje się coraz bardziej popularna. Wpływa na to powstawanie nowych tras rowerowych w niemal każdej miejscowości. Jednym z czynników jest też ogromny wybór rowerów. Mamy dostęp do wielu modeli i rodzajów.

Korzystanie z roweru nie musi ograniczać się tylko do wycieczek. Możemy dojeżdżać nim do pracy. Daje to dużo radości i niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu i dbamy przy okazji o kondycję. Jeżeli chcemy połączyć wyjazdy na długie wycieczki z codziennym użytkowaniem, najlepszy do tego będzie rower trekkingowy. Posiada wiele cennych zalet.

Charakterystyka roweru trekkingowego

Rower trekkingowy jest połączeniem roweru górskiego z szosowym. Jest przeznaczony dla osób lubiących długie, nawet kilkudniowe, wyprawy. Decydując się na zakup tego typu jednośladu należy zwrócić uwagę na jego wyposażenie by nie pomylić go z rowerem górskim.

Porządny rower trekkingowy wyposażony jest w sprzęt ułatwiający długie podróże. Przede wszystkim posiada bagażnik i dodatkowe uchwyty pozwalające na zamontowanie sakw. W nich schowamy wszystkie rzeczy niezbędne podczas wyprawy. Istnieją też modele posiadające bagażnik również z przodu. Takie rozwiązanie zwiększa ładowność.

Ważnym elementem odróżniającym typ trekkingowy od górskiego są opony. Posiadają zauważalnie węższy i gładszy bieżnik. Dzięki temu dostosowane są zarówno do jazdy po mieście jak i po bezdrożach. Opony tkwią na kołach, najczęściej o rozmiarze 28 lub 29 cali.

Charakterystyczną cechą roweru trekkingowego jest też geometria ramy. Zbudowana jest najczęściej ze stali, aluminium lub karbonu. Pozwala na podróżowanie w bardziej wyprostowanej pozycji niż na jej górskim odpowiedniku. Co ważne, przedni widelec wyposażony jest w amortyzator.

Ponadto modele turystyczne wyposażone są w błotniki. Dobre rozwiązanie w deszczową pogodę. Do tego w wielu modelach wbudowane jest oświetlenie na dynamo.

Zalety rowerów trekkingowych

Ważną zaletą rowerów tekkingowych jest ich wygoda. Konstrukcja ramy pozwala na utrzymanie wyprostowanej pozycji, co jest istotne przy długich wyjazdach. Na komfort wpływa też szersze siodło niż w odmianach górskich, przystosowane do wielogodzinnej jazdy.

Najważniejszą cechą rowerów turystycznych jest ich uniwersalność. Dają możliwość wybrania się na wycieczkę o dowolnej długości. Duży wpływ na to mają opony, nie tak szerokie jak górski, sprawdzają się, więc na asfalcie. Nie są jednak tak wąskie jak w rowerach szosowych a więc pozwalają również na jazdę po nieutwardzonych drogach terenowych.

Bagażnik i sakwy pozwalają na spakowanie potrzebnych rzeczy nawet na kilka dni. Jeżeli jednak chcemy udać się na krótką przejażdżkę, można pozostawić jedynie sam bagażnik.

Ponadto, rower trekkingowy równie dobrze sprawdza się w mieście. Może służyć, jako środek lokomocji do pracy. Sakwy pozwolą na spakowanie niezbędnych rzeczy, jak laptop czy inne akcesoria do pracy. Rower turystyczny jest, więc idealny dla entuzjastów dłuższych i krótszych wycieczek w różnym terenie.

Wiele opcji

Rowery trekkingowi to doskonały sprzęt na wielbicieli wycieczek. Ich konstrukcja pozwala na zamontowanie bagażnika oraz sakw, co daje duże możliwości zapakowania rozmaitych rzeczy. Ma to też zastosowanie przy dojazdach do pracy.

Modele turystyczne są też bardzo wygodne dzięki konstrukcji ramy, zapewniają wyprostowaną sylwetkę. Nie będziemy się, więc bardzo męczyli. Opony dostosowane na różne podłoża, pozwolą na komfortową jazdę zarówno na asfalcie jak i nieutwardzanych drogach. Każdy może dostosować rower trekkingowy do swoich potrzeb.

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 1167 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-04
Wszystko ok nie licząc trudności z do dzwonienie się żeby złożyć zamówienie. Dziękuję i pozdrawiam
2024-09-04
Szybko
pixel